Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10976
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trzy "fabryki" narkotyków zlikwidowane przez CBŚP

Środa, 4 listopada 2020, 8:02
Autor: WAC
Region: Trzy "fabryki" narkotyków zlikwidowane przez CBŚP
Fot. CBŚP
Zatrzymanie 6 osób, w tym 3 chemików, zlikwidowanie 3 laboratoriów narkotyków syntetycznych, przejęcie amfetaminy, metamfetaminy oraz prekursorów służących do ich produkcji - to efekt ostatnich działań policjantów z CBŚP.

Listę sukcesów policjantów z CBŚP w walce z narkobiznesem otwiera likwidacja w Bystrzycy Kłodzkiej wytwórni, w której produkowana była metamfetamina. W trakcie akcji zatrzymano też obywatela Czech, podejrzanego o produkcję znacznych ilości narkotyków.

W mieszkaniu znajdowało się zaaranżowane laboratorium służące do produkcji narkotyków wraz z gotowym produktem w różnej fazie poreakcyjnej, tj: ok. 130 gramów kryształu metamfetaminy, co stanowi prawie 1,3 tysiąca porcji dilerskich - informuje CBŚP. - W kolbach reakcyjnych znaleziono blisko 5000 ml cieczy zawierającej metamfetaminę. Gdyby doszło do wytrącenia narkotyku czyli zakończenia reakcji chemicznej podejrzany mógłby uzyskać ok. 6 kg metamfetaminy, czyli co najmniej 60 tysięcy "działek". Niemal w całym mieszkaniu znajdowały się liczne odczynniki i środki chemiczne, a także kilkudziesięciolitrowe beczki z zawartością poreakcyjnej substancji. Wszystkie te środki zostały zabezpieczone do dalszych badań. Zabezpieczono także urządzenia i szkło laboratoryjne w postaci menzurek, kolb, zlewek, reduktorów i innych przedmiotów.

Podczas kolejnej akcji policjanci z CBŚP zatrzymali 37-latka podejrzanego o produkcję siarczanu amfetaminy. W wynajętym przez niego we Wrocławiu mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli ponad 28 kg amfetaminy w postaci soli, z czego można uzyskać ponad 280 tysięcy porcji. Amfetamina była zapakowana w 28 hermetycznych worków i przygotowana już do sprzedaży hurtowej. Według funkcjonariuszy, przejęte narkotyki miały trafić na rynek woj. dolnośląskiego. Podczas akcji zabezpieczono także odczynniki chemiczne, naczynia, urządzenia, odzież ochronną, maski i inne rzeczy wykorzystywane podczas prowadzenia procesu chemicznego wysalania amfetaminy.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono w Dolnośląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu zarzut wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Policjanci z Zarządu we Wrocławiu CBŚP wspólnie z Dolnośląskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadzą także śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. W efekcie podjętych działań mundurowi zlikwidowali czynną linię produkcyjną metamfetaminy. Laboratorium znajdowało się w pomieszczeniach gospodarczych na posesji w Jeleniej Górze. Przejęto ponad 2,2 kg metamfetaminy (2,2 tys. porcji dilerskich), blisko 1,2 kg pseudoefedryny oraz różnego rodzaju urządzenia i przedmioty, m.in. szklane kolby z cieczą i widocznym osadem, menzurki, zlewki, misy żaroodporne, blistry po tabletkach zawierających pseudoefedrynę, a także niezbędne do produkcji narkotyku odczynniki i substancje chemiczne.

Podczas akcji zatrzymano tzw. chemika oraz trzy osoby podejrzane o pomoc w produkcji metamfetaminy. W Dolnośląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a dodatkowo troje z nich będzie odpowiadało za produkcję narkotyków i prekursorów. Sąd Rejonowy we Wrocławiu przychylając się do wniosku prokuratora prowadzącego postępowanie, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 3 osób. Dozorem policyjnym został objęty czwarty podejrzany.

Twoja reakcja na artykuł?

22
61%
Cieszy
6
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
6
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group