Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6231
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trzeci finalista Ligi Rocka wyłoniony

Sobota, 24 lutego 2018, 11:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 lutego 2018, 5:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trzeci finalista Ligi Rocka wyłoniony
Fot. Tomasz Raczyński
Wielbiciele Jeleniogórskiej Ligi Rocka już za miesiąc poznają wszystkich finalistów kolejnej edycji przeglądu młodych artystów. W trzecim koncercie eliminacyjnym wystąpili: Trichomes (metal), Ciabatta (alternative rock), Chwilantropia (rock), Flow Up! (rock), Error Code (thrash metal). Gośćmi z Niemiec była rockowa kapela Radiophon.

Kto zyskał największe uznanie w oczach (a raczej uszach) jurorów? To wrocławska kapela Chwilantropia z niesamowitym głosem Ajdy Wyglądacz (plus gitara), której partnerują: Radosław Cichoński - gitara, głos, Mikołaj Łapiński - gitara basowa, głos i Paweł Drygas - perkusja, sampler, głos. Jak sami o sobie mówią, prowadzą poszukiwania muzyczne na pograniczu kilku gatunków (alternatywny pop, rock, folk) dodając metaforyczne historie po polsku.

- Eksperymentujemy nie tylko z brzmieniem, ale także z przestrzeniami, w których można grać – oprócz klubów i sal koncertowych mamy za sobą występy m.in. w Oratorium Marianum, w ośrodku MONARU pod Kołobrzegiem, we wrocławskiej strefie kultury w labiryncie wykluczenia Miser Art i we lwowskim Lufcie. Oprócz żywiołu koncertowego, w którym czujemy się najlepiej, pracujemy obecnie nad nagraniem debiutanckiego longplaya. Tworzone piosenki widzimy w kolorach, a zdefiniowanie gatunku, interpretację tekstów i nazwy pozostawiamy słuchaczom, aby nikomu nie psuć radości z samodzielnego odbierania muzyki. Zespół złożony z członków takich grup, jak: Francis Tuan, Katedra, Chris June, Panzerhund, Związki Maillarda – opisują swoją grupę członkowie Chwilantropii.

- Uciekaliśmy od rocka, ale on nas dopadł! Wygraliśmy eliminacje do Ligi Rocka! Jesteśmy w finale! Dzięki wielkie wszystkim obecnym! - ogłosili po zwycięstwie.

Projekt „Partnerzy z kulturą” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group