Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2472
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trysną fontanny, ale Neptun będzie suchy

Poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 7:18
Aktualizacja: Wtorek, 1 maja 2012, 8:45
Autor: Angela
Jelenia Góra: Trysną fontanny, ale Neptun będzie suchy
Fot. Angela
Zła wiadomość dla miłośników „Neptuna” na jeleniogórskim placu Ratuszowym: ze względu na wycieki, które niszczą fundamenty Ratusza, w najbliższym czasie nie będzie w nim wody. Zlecono ekspertyzę fontanny, która ma wykazać przyczynę i koszty naprawy awarii. Fontanny przy ul. Wolności i w Parku Zdrojowym trysną już jutro (1 maja).

- Niestety fontanna „Neptun” przy Ratuszu koszmarnie przecieka, powoduje duże utraty wody, a ponadto jest obawa, że to właśnie ta woda powoduje zawilgocenie fundamentów Ratusza. Zleciliśmy ekspertyzy, które mają wykazać co jest przyczyną awarii i ile będzie kosztowała naprawa. Planujemy naprawę fontanny w tym roku, ale wszystko będzie zależało od kosztów. Liczę na to, że problemy nie są tak poważne i kosztowne – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Wody w nieczynnej fontannie będzie brakowało mieszkańcom, którzy chętnie chłodzili się nią w upalne dni.

- Pomyślałam, że miasto chyba oszczędza wodę. To bardzo źle, że Neptun suchy. Tą wodą chętnie chlapały się dzieci, a ptaki przylatywały, by się jej napić – mówią Krystyna Dyjanowicz i Teresa Bożencka, jeleniogórzanki.

Zdaniem młodych mieszkańców miasta, Neptun to nie tylko fontanna, ale przede wszystkim punkt spotkań. - Bez wody ta fontanna nie ma już takiego klimatu - twierdzą Jakub Tauer, Katarzyna Cieślik, Patrycja Karykowska i Rafał Słoma.

Fontanna u zbiegu ul. Wolności i Wojska Polskiego, która tryśnie jutro, została przebudowana w minionym roku za 1,1 mln zł. Wyburzono starą konstrukcję, wybudowano nowy obiekt, który obecnie jest wyłożony kostką brukową, zagospodarowano zieleń, zamontowano nowe ławki oraz zasiano trawę. Fontanna składa się z dwóch niecek, w kształcie łezki, w których zainstalowano dysze tryskające wodą, a wysokość strumieni można dowolnie programować. Woda jest podświetlana kolorowym światłem, wydobywającym się z energooszczędnych podwodnych opraw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group