Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4511
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa remont al. Wojska Polskiego

Poniedziałek, 2 listopada 2020, 11:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trwa remont al. Wojska Polskiego
Fot. Przemek Kaczałko
Na al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze praca wre... Jak widać na załączonych zdjęciach, chodniki będą zbudowane z płyt betonowych, będzie też trasa rowerowa, kilka miejsc parkingowych i nowe zatoczki autobusowe. Do zakończenia prac pozostał nieco ponad miesiąc.

Przypomnijmy, przebudowa alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek o długości ok. 1600 metrów (od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Matejki) oraz szeroki zakres robót, łącznie z oświetleniem energooszczędnym, a także przebudową strefy wejściowej do Teatru im. C. K. Norwida, która została już praktycznie wykonana. Zakładane jest m.in. odtworzenie szpaleru drzew, przebudowa doświetleń. W opisie przedmiotu zamówienia wskazano minimalne szerokości jezdni i chodników, sposób oznaczenia tras dla rowerów i wiele innych szczegółów.

Przetarg na remont alei Wojska Polskiego udało się rozstrzygnąć za czwartym podejściem. Zamówienie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Kama" Ryszarda Rzońcy z Karkonoskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych (cena 12 335 406,00 zł). Pierwotnie Miasto Jelenia Góra zaplanowało na ten cel 4,9 mln zł, ale radni - na wniosek prezydenta - dwukrotnie zwiększyli środki - najpierw o 3,1 mln zł (co w sumie dało 8 mln zł.), a następnie o 4,5 mln zł, więc mieszkańcy zapłacą za inwestycję ponad 7,5 mln zł więcej, niż planowano. Termin zakończenia robót określono w przetargu na 10 grudnia 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

51
69%
Cieszy
5
7%
Hahaha
6
8%
Nudzi
1
1%
Smuci
1
1%
Złości
10
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group