Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3828
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa proces za napad na księdza

Piątek, 12 stycznia 2018, 6:47
Aktualizacja: Sobota, 13 stycznia 2018, 12:04
Autor: WAC
Jelenia Góra: Trwa proces za napad na księdza
Fot. WAC
Przed Sądem Okręgowym w Jelenie Górze toczy się proces przeciwko Tomaszowi T., który w kwietniu ubiegłego roku pobił oraz okradł księdza na plebanii w Opolnie Zdrój pod Bogatynią

Przypomnijmy. Tomasz T. odpowiada przed sądem za pięć przestępstw, z których najpoważniejsze to dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Doszło do tego 20 kwietnia ubiegłego roku, kiedy to Tomasz T. pobił na plebanii w Opolnie Zdroju płytą chodnikową miejscowego księdza, a następnie ukradł mu saszetkę z pieniędzmi, dokumenty oraz kluczyki do samochodu. Po dokonaniu przestępstwa Tomasz T. odjechał skradzionym proboszczowi autem marki Renault Fluence.

Przestępca, który był pod wpływem środków odurzających uciekał przed policyjnym pościgiem przez kilkadziesiąt kilometrów, do momentu gdy w Jeleniej Górze - Maciejowej rozbił zabrany księdzu samochód na policyjnej blokadzie.

Jak ustalono w toku śledztwa, Tomasz T. dwa dni przed napadem na księdza zaatakował przypadkowo spotkaną w Bogatyni Irenę B. Napastnik kilkukrotnie uderzył kobietę pięścią w twarz po czym zabrał jej portfel oraz telefon komórkowy.

Podczas kolejnej rozprawy w trakcie procesu zeznawał świadek, który widział okoliczności w jakich Tomasz T. zakończył swoją szaleńczą ucieczkę przed policyjną obławą po napadzie. Opisywał szczegółowo jak oskarżony łamał na drodze pomiędzy Kaczorowem, a Maciejową przepisy drogowe stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zeznający przed sądem mężczyzna sam doznał strat podczas zdarzenia, gdyż uciekający przestępca zahaczył o jego pojazd uszkadzając go.

Proces Tomasza T. zbliża się już do końca i wkrótce można się spodziewać wyroku w tej sprawie. Będzie on zapewne surowy, gdyż mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group