Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 9453
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa maraton "bombowy"

Piątek, 2 października 2020, 13:02
Aktualizacja: 13:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Trwa maraton "bombowy"
Trwa seria alarmów o podłożeniu ładunków wybuchowych w placówkach oświatowych w Jeleniej Górze i okolicach. Wczoraj (1.10) tego typu informacja dotarła do Miejskiego Przedszkola nr 19 przy ul. Kurpińskiego oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim. Dziś (2.10) mail o tej treści odebrano w Szkole Podstawowej nr 11.

W związku z sytuacją uczniowie obu budynków szkoły przy ul. Moniuszki oraz Karłowicza zostali wyprowadzeni poza obiekty. Pomieszczenia szkolne przeszukali policjanci z grupy pirotechniczno – minerskiej.

Trudno mi zrozumieć motywację sprawców tego typu czynów, które są przestępstwem, zagrożonym surową karą – mówi Wojciech Jabłoński z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.- Jest to działanie wysoce szkodliwe, odciągające nas od działań, gdzie moglibyśmy udzielić pomocy osobom, które jej potrzebują. Mimo że w 99 procentach przypadków alarmy te są fałszywe, to za każdym razem musimy sprawdzić miejsce wskazane w mailu lub telefonie przez sprawców. W każdej sytuacji działamy dwutorowo, prowadząc jednocześnie czynności operacyjne, aby ustalić sprawców alarmów. Muszę stwierdzić, że w zdecydowanej większości kończą się one powodzeniem.

Twoja reakcja na artykuł?

6
7%
Cieszy
6
7%
Hahaha
3
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
17
20%
Złości
51
61%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
850
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group