Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3305
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa Festiwal Muzyki Wiedeńskiej

Poniedziałek, 2 maja 2022, 7:30
Autor: WAC
Jelenia Góra: Trwa Festiwal Muzyki Wiedeńskiej
Fot. WAC
Wczoraj (1.05) w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze – Cieplice rozpoczął się XXIX Festiwal Muzyki Wiedeńskiej.

Festiwal Muzyki Wiedeńskiej jest najstarszym festiwalem organizowanym przez Filharmonię Dolnośląską. Wymyśliła go i powołała do życia Zuzanna Dziedzic - wieloletnia dyrektor tej  instytucji.

Wykonawcami wczorajszego koncertu, który rozpoczął kolejną edycję tej imprezy odbywającej się tradycyjnie na początku maja byli: Joanna Klisowska – sopran, Dawid Biwo – bas i Katarzyna Neugebauer – fortepian . W programie koncertu znalazły się arie z oper Wolfganga Amadeusa Mozarta, Cesara Dominicetiego– La Farfalletta oraz operetek Karla Jospeha Millöckera, Johanna Straussa, Oscara Straussa.

Już dziś (2.05) zaplanowano kolejny koncert w ramach Festiwalu. O godzinie 19.00 w ZTA wystąpi TrioVOCALIS w składzie: Joanna Moryc – sopran, Anna Skóra – mezzosopran i Róża Wysocka – fortepian. Ze sceny zabrzmią najznakomitsze arie i pieśni z najbardziej znanych operetek, m.in.: z „Barona cygańskiego”, „Zemsty nietoperza”, „Wesołej Wdówki”, „Księżniczki czardasza”, „Cygańskiej miłości”.

Jutro (3.05), na finał także o godzinie 19, w repertuarze pieśni i piosenek wojskowych i patriotycznych wystąpią: Małgorzata Osiej-Gadzina – śpiew, Marta Sowińska – waltornia, śpiew, Tomasz Gadzina – fortepian, Łukasz Schmidt – saksofon, gitara basowa i Mateusz Wójcik – akordeon.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group