Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 1873
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trójka ma już „Radosną Szkołę”

Piątek, 18 listopada 2011, 9:54
Aktualizacja: 20:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Trójka ma już „Radosną Szkołę”
Fot. Angela
Przy Szkole Podstawowej nr 3 kończą się prace montażowe na bezpiecznym i kolorowym placu zabaw, który urządzono w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”.

Do dyspozycji najmłodszych jest zestaw zabawowy czterowieżowy z trzema zjeżdżalniami, mostkiem wiszącym, pomostem z belką, ścianką wspinaczkową, kominem z opon, modułem kółko - krzyżyk i sklepikiem. Są też huśtawki, bujaki, ławki metalowo-drewniane i kosze na śmieci.

Z nowego placu zabaw cieszą się przede wszystkim maluchy, ale i dyrekcja szkoły, która podkreśla przede wszystkim bezpieczeństwo, jakie gwarantuje nawierzchnia syntetyczna, którą wyłożony został cały plac. Dzięki temu, przy upadku, dzieciom nic się nie stanie.

- Ten plac był nam bardzo potrzebny. Nie sądziłam, że będzie on tak kolorowy i piękny. To miejsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W szkole mamy dzieci pięcioletnie i dwa oddziały sześciolatków i to im ten plac będzie służył, ale nie tylko. Bawić się na nim będą mogli również najmłodsi z sąsiedztwa. Myślimy nad regulaminem korzystania z tego placu – mówi Dorota Binkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze.

Plac zabaw jest ogrodzony i monitorowany dwoma szerokopasmowymi kamerami. Będzie tu również kamera połączona z miejskim monitoringiem. Koszty budowy placu w połowie zostały pokryte z budżetu państwa, a w połowie z budżetu gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group