Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3858
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Troje poszkodowanych, ponad 100 ewakuowanych. Wybuchł gaz

Sobota, 4 lutego 2012, 16:38
Aktualizacja: Niedziela, 5 lutego 2012, 13:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Troje poszkodowanych, ponad 100 ewakuowanych. Wybuchł gaz
Fot. Petr
Dziś, podczas usuwania awarii gazowej w mieszkaniu na parterze bloku przy ul. Karłowicza 41 w Jeleniej Górze doszło do wybuchu gazu. Trzy osoby – trzyletnie dziecko i jego rodzice – zostały poszkodowane. Stu lokatorów ewakuowano.

Około godziny 13.17, 4 lutego, strażacy otrzymali zgłoszenie o ulatnianiu się gazu. Kiedy dojechali na miejsce, awarię próbowali ustalić i usunąć gazownicy. To właśnie podczas ich prac w mieszkaniu na parterze doszło do wybuchu.

Bezpośrednio ucierpiały trzy osoby - trzyletnie dziecko i jego rodzice. Najbardziej poszkodowana jest matka dziecka, która ma poparzoną twarz. Do szpitala przewieziono również czwarta osobę, starszą kobietę w wieku ponad 90 lat, która nie ucierpiała w wybuchu, ale musiała być ewakuowana.

- Mieszkańcom z całego budynku podstawiono autokar, którym zostali przewiezieni do Osiedlowego Domu Kultury – mówi młodszy brygadier Radosław Fijołek, zastępca komendanta KM PSP w Jeleniej Górze. Dopływ gazu został już odcięty. Gazownicy próbowali zlokalizować i usunąć awarię. Przybyły na miejsce inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że konstrukcja budynku nie została naruszona, więc gdy tylko awaria gazowa zostanie usunięta, lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (97) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group