Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7647
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tragiczne skutki pirackiej jazdy

Środa, 4 maja 2016, 7:43
Aktualizacja: Czwartek, 5 maja 2016, 17:20
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Tragiczne skutki pirackiej jazdy
Fot. Ryszard Arendarski
– Ostatnio widziałem młodego chłopaka, który jadąc Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze miał na liczniku około 100–120km/h. Ja jechałem z prędkością około 55km/h. W momencie kiedy mnie wyprzedzał, miałem wrażenie jakby mój samochód się zatrzymał – pisze nasz Czytelnik i przesyła filmik o skutkach takiej szaleńczej jazdy w terenie zabudowanym.

Nasz Czytelnik to Ryszard Arendarski, mieszkaniec Kowar. Bierze czynny udział w promocji wielu akcji oraz inicjatyw społecznych dotyczących poprawy bezpieczeństwa.

- Jestem strażakiem i wiem jakie są skutki jazdy samochodem z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, ponieważ na co dzień mam z tym do czynienia – pisze Ryszard Arendarski. - Wiele osób bagatelizuje ostrzeżenia, zakazy, nakazy i często jest to przyczyną wypadków. Stworzyłem więc krótki filmik, który być może zmusi do myślenia. Mam nadzieję, że po jego obejrzeniu ktoś zastanowi się zanim zacznie jechać z taką prędkością w miejscu zamieszkałym przez ludzi. Jestem pewien, że nie zadziała on na wszystkich, ale w momencie gdy chociaż pięć osób weźmie to do siebie, być może ktoś dzięki temu nie straci życia – dodaje Ryszard Arendarski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group