Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 9362
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tragiczna śmierć 45–latka w studzience kanalizacyjnej

Piątek, 12 kwietnia 2013, 21:19
Aktualizacja: Sobota, 13 kwietnia 2013, 14:54
Autor: Angela
Policja ustala przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj (12.04) około godz. 19.50 u zbiegu ulic Ogińskiego i Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do studzienki kanalizacyjnej pomiędzy ogrodami działkowymi, a ścieżką rowerową wpadł 45–letni jeleniogórzanin. Mężczyzna nie przeżył.

Zdarzenie najprawdopodobniej widział przechodzień, który o pomoc w zawiadomieniu służb poprosił starszą kobietę. Sam nie dał bowiem rady pomoc poszkodowanemu.

– Około godz. 19.55 zadzwoniła do dyżurnego straży pożarnej mocno zdenerwowana starsza kobieta – relacjonuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze. – Powiedziała, że ktoś prosił ją, by poinformowała, że do jakiegoś kręgu pomiędzy działkami, a ścieżką rowerową wpadł mężczyzna. Zgłaszająca nie potrafiła dokładnie podać lokalizacji. Strażacy musieli przeszukać teren. W końcu znaleźli to miejsce oraz mężczyznę w betonowym kręgu, który był cały zanurzony w wodzie. Strażacy po wyciągnięciu poszkodowanego próbowali przywrócić mu oddech i krążenie, a następnie przekazali go pogotowiu ratunkowemu, które kontynuowało akcję reanimacyjną, ale mężczyzna nie przeżył – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk.

Obecnie na miejscu jest policja. Powiadomiona została również prokuratura. - Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i prowadzą na miejscu czynności, które mają ustalić szczegóły i okoliczności tragedii – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Sprawdzają też, czy studzienka była zabezpieczona. Ciało mężczyzny zostało przekazane do sekcji - dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
108
Tak
74%
Nie
15%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group