Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 6901
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Tragedia na „Balatonie”. Odnaleziono ciało szesnastolatka

Czwartek, 14 lipca 2011, 16:38
Aktualizacja: Sobota, 16 lipca 2011, 7:41
Autor: Petr
REGION JELENIOGÓRSKI: Tragedia na „Balatonie”. Odnaleziono ciało szesnastolatka
Fot. Petr
Dzisiaj, 15 lipca, tuż po godzinie 11.00 strażacy ze Specjalistycznej Grupy Wodno Nurkowej JGR PSP nr 1 w Jeleniej Górze odnaleźli ciało szesnastoletniego Sławomira N., który utonął wczoraj w stawie w Staniszowie popularnie zwanym „Balatonem”.

Do tragicznego zdarzenia na stawie w Staniszowie doszło wczoraj popołudniu. – Około godz. 15.50 otrzymaliśmy zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu szesnastoletniego chłopca. Na miejsce zostały skierowane straż pożarna, ratownictwo medyczne i policja. Płetwonurkowie z PSP w Jeleniej Górze natychmiast rozpoczęli akcję ratowniczą, która później przerodziła się w akcję poszukiwawczą trwającą wczoraj do godz. 20.30 a dzisiaj od 9.30 do chwili odnalezienia ciała chłopca. Według ustaleń policji, które potwierdzili naoczni świadkowie zdarzenia utonął on podczas kąpieli w „Balatonie” wraz z dwójką kolegów; niespodziewanie zniknął pod wodą, pozostałym chłopcom udało się bezpiecznie dopłynąć do przeciwległego brzegu – mówi nam podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy jeleniogórskiej policji.

Z naszych informacji wynika, iż to właśnie świadkowie tragicznego zdarzenia – dwie kobiety i jeden mężczyzna zawiadomili służby ratunkowe o prawdopodobnym utonięciu Sławomira N., którego ciało odnaleziono dziś po godzinie 11.00. – Od rana prowadzimy poszukiwania ciała chłopca w miejscach, które wskazali nam świadkowie. Z pontonu ustawionego w konkretnym miejscu na stawie pod powierzchnię wody co 15-20 minut schodzi dwóch nurków z siedmiu uczestniczących w akcji. Poszukiwania odbywają się w sposób wahadłowy – nurkowie badają dno akwenu poruszając się na linie w odległości do 15 metrów od pontonu. Ile potrwa akcja? Aż do skutku – mówił nam chwilę przed odnalezieniem ciała Mieczysław Stelmach, rzecznik straży pożarnej w Jeleniej Górze.

W dniu dzisiejszym w akcji mającej na celu odnalezienie ciała szesnastoletniego Sławomira N. uczestniczyła również najbliższa rodzina chłopca. Jego utonięcie jest pierwszym śmiertelnym zdarzeniem, do którego doszło nad wodą w tegoroczne wakacje. – W kontekście tej sytuacji po raz kolejny apelujemy o rozsądek do tych wszystkich, którzy decydują się kąpać w miejscu dzikim, niestrzeżonym, podobnym do „Balatonu” w Staniszowie – mówi Edyta Bagrowska.

I dodaje: – Bez wątpienia, musimy zastanowić się jak skuteczniej przeciwdziałać utonięciom. Jedno jest pewne, żadne zakazy, kontrole policji, nakładanie mandatów czy innych sankcji na nierozważnych letników nie zastąpią myślenia. Od siebie dodamy: może należałoby stworzyć w mieście i okolicach więcej kąpielisk strzeżonych? Bo tych w Jeleniej Górze – bądź co bądź, mieście dość dużych rozmiarów póki co mamy deficyt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (208) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group