Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13952
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: TOURTEC z tysiącem atrakcji... jeszcze dzisiaj

Sobota, 11 maja 2013, 7:13
Aktualizacja: Niedziela, 12 maja 2013, 7:20
Autor: Mea
Jelenia Góra/region: TOURTEC z tysiącem atrakcji... jeszcze dzisiaj
Fot. Mea
Kto nie zdążył wczoraj (10.05.) zapoznać się z ofertą 148 wystawców z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, a nawet Ekwadoru, ma okazję to uczynić jeszcze dzisiaj. Bowiem na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze od godz. 10.00 rozpocznie się drugi dzień piętnastej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TOURTEC, zorganizowanych przez jeleniogórskie Starostwo Powiatowe.

Występy zespołów muzycznych, warsztaty sportowe, pokazy tańca i aikido, prezentacja retro, pokazy cyrkowe, promocja marki Karkonosze, konkursy, Ogólnopolska Giełda Wydawnictw i Prasy Turystycznej, sprzedaż regionalnych produktów oraz szereg ofert atrakcyjnych turystycznie miejsc - to elementy, z których składał się TOURTEC. Targi są w pierwszej dziesiątce rankingu targów za rok 2012 ogłaszanego co roku przez czasopismo branżowe Rynek Turystyczny.

- Trzeba podkreślić, że wszystkie miejsca wystawcze były w tym roku na targach darmowe. Projekt realizowany jest bowiem ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pn. „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” we współpracy z partnerem z Saksonii – podkreślił starosta powiatowy Jacek Włodyga.

Na targach prezentowali się m.in. Polska Grupa Uzdrowisk, Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Partnerstwo Ducha Gór, Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”, szkolne schroniska młodzieżowe, Region Miast Aachen, Centrum Babylon w Libercu, Uzdrowisko Kołobrzeg, Wytwórnia Wypraw z Warszawy, Zamek Stolpen oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich.

- Nasze stowarzyszenie skupia 23 gminy cysterskie w południowo-zachodniej Polsce, które mają, bądź miały na swoim terenie właśnie obiekty cysterskie. Zapraszamy więc do Barda, Kamieńca Ząbkowickiego, Krzeszowa, Bukowiny Tatrzańskiej czy też Mielnicy. Nasze stoisko cieszy się dużym zainteresowaniem, więc w przyszłym roku z pewnością również tu przyjedziemy - mówiła Monika Jordan, wolontariuszka z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich.

Jeleniogórzanom podobają się targi, na których co roku mogą znaleźć nowe atrakcje turystyczne. - Patrzyłem na ofertę schronisk młodzieżowych, gdzie można się w miarę tanio zatrzymać na noc oraz na szlaki rowerowe. Targi są zawsze rewelacyjne i polecam wszystkim ciekawym świata, by korzystali z szerokiej gamy ofert, jakie tu można znaleźć – podkreślił Jacek Kudosz z Jeleniej Góry.

Nieodłącznym elementem TOURTECU stała się Ogólnopolska Giełda Wydawnictw i Prasy Turystycznej, która zorganizowana została już po raz drugi. – Zainteresowały mnie archiwalne wydawnictwa dotyczące regionu jeleniogórskiego i okolic. W atrakcyjnych cenach można kupić stare książki, które ukazały się tuż po II wojnie światowej. Ja znalazłem książki np. „Jelenia Góra i okolice” Józefa Sykulskiego, „Ziemia Kłodzka” oraz „Sudety” prof. Wojciecha Walczaka – powiedział Andrzej Paczos z Jeleniej Góry.

Prawdziwą furorę zrobiły występy zespołów, które muzyką i śpiewem umilały czas na targach. Wystąpiły m.in. „Kreuzschuher Kerwasmusikanten” z Niemiec, zespół uczniów Szkoły Waldorfskiej z Semili z Czech, chór Czerniczanki czy też zespół ludowy „Gościniec”.

– Targi są świetne, występy artystów wspaniałe. W drugi dzień wystąpimy również na tej scenie, więc wszystkich serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy - powiedziała Elżbieta Markowska z Zespołu „Agat”.

Jeszcze dzisiaj (11.5.) o godz. 10.15 odbędzie się powitanie uczestników Rajdu Kolarskiego Powiatu i Miast Partnerskich Bautzen-Jablonec n/Nysą-Jelenia Góra „Razem w Unii Europejskiej”. Później wystąpi zespół Gryfowska Kapela Podwórkowa, a po nich odbędą się pokazy AIKIDO Jeleniogórskiego Klubu Aikido Wojciecha Głogowskiego. Na godz. 11.20 zaplanowano prezentację marki Karkonosze, występy zespołów tanecznych ze Szkoły Podstawowej nr 8, prezentację RETRO, kolejny występ zespołu „Gryfowska Kapela Podwórkowa” oraz "Kreuzschuher Kerwasmusikanten" z Niemiec.

O godz. 12.20 zaprezentuje się zespół „SPOKO” oraz zespół muzyki dawnej, soliści i zespół taneczny z MDK. Tuż po nich wystąpią „Rybniczanki”, odbędą się też warsztaty nordic walking i występ zespołu „Szklarki”. O godz. 14.00 zaśpiewa Chór Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim, zespół „Agat”, odbędą się też pokazy tańca Szkoły Tańca Nowoczesnego „GREGORY ”. Na godz. 15.00 zaplanowano konkursy - SILVA Sp. Z o.o., występ zespołu bębniarskiego „TIRIBA”, prezentacja marki Karkonosze, pokaz Szkoły Tańca Tierra Flamenca. O godz. 16.00 wystąpi znany zespół Leniwiec, będzie pokaz uczniów Szkoły Tańca Towarzyskiego Krzysztofa Cieślaka oraz pokazy cyrkowe – Cyrkland. Targi potrwają do godz. 17.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
807
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
Wiadomości z miasta
Lodowisko lada dzień
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group