Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4928
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: „Tornado” wandali w Piechowicach

Wtorek, 22 września 2009, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: TEJO
Szli jak burza i niszczyli wszystko, co napotkali na drodze: wyrywali znaki drogowe i kratki ściekowe a kosz na śmieci wrzucili do rzeki. Dwóch krewkich chuliganów zatrzymała na gorącym uczynku policja. Łobuzom grozi kara do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. O „huraganowym” przejściu wandali przez ul. Żymierskiego w Piechowicach policję poinformował mieszkaniec.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zniszczenia. Wandale wyrzucili do rzeki kontener na śmieci, kilka znaków drogowych oraz wyrwali z jezdni kratki ściekowe, które również trafiły do rzeki – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Zgłaszający poinformował jak są ubrani sprawcy oraz w którym kierunku poszli. Policjanci zauważyli w pobliżu mężczyzn wyglądających tak, jak opisał to mieszkaniec. Domniemani sprawcy, kiedy zauważyli mundurowych, wzięli nogi za pas. Daleko nie uciekli. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani.

Wandalami okazali się dwaj piechowiczanie w wieku 21 i 25 lat.Zionęli alkoholem. Przeprowadzone badanie u jednego z chuliganów wykazało ponad 2 promile, natomiast drugi odmówił badania. Przestępcy trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzeni mają prawo żądać od zatrzymanych naprawienia szkód – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group