Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 6580
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tony śmieci przy zaporze w Siedlęcinie

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 7:28
Aktualizacja: Wtorek, 26 kwietnia 2016, 7:50
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Tony śmieci przy zaporze w Siedlęcinie
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Przy zaporze wodnej Bobrowice I w okolicy Siedlęcina pływają tony śmieci, których nikt nie sprząta – informują nasi Czytelnicy. Właściciele obiektu zapewniają, że zapora porządkowana jest na bieżąco. – Jest to jednak syzyfowa praca, bo ludzie porządkując swoje domy czy działki wrzucają odpady do wody, a one spływają z nurtem i zatrzymują się na zaporze – wyjaśnia Monika Meinhart–Burzyńska z firmy Tauron Ekoenergia.

Jak mówią nasi Czytelnicy, sprawa pływających śmieci została już zgłoszona policji. – Jednak to nic nie zmieniło – twierdzą jeleniogórzanie. I jak przekonuje właściciel zapory, nic nie zmieni się, dopóki sami jeleniogórzanie nie zmienią swojego postępowania.

- Zapora jest naturalną przeszkodą dla śmieci płynących z nurtem rzeki – wyjaśnia Monika Meinhart-Burzyńska, szefowa Biura Polityki Personalnej, Komunikacji i PR Tauron Ekoenergia (firma jest właścicielem między innymi 14 elektrowni wodnych w okolicach Jeleniej Góry na Bobrze i Kwisie).

- Nasi pracownicy systematycznie usuwają zanieczyszczenia. Najbliższe czyszczenie krat w okolicy Siedlęcina odbędzie się w poniedziałek (25 kwietnia). Niestety dopływ wszelkiego rodzaju śmieci jest na tyle duży, że trudno jest doprowadzić do sytuacji, w której moglibyśmy mówić o całkowitym ich usunięciu. Problem jest dla nas bardzo istotny, a jego skala narasta. Niestety ciągle jeszcze za mało jest osób, które w sposób świadomy i odpowiedzialny korzystałyby z przyrody. Dopóki ludzie będą zaśmiecać brzegi rzek i same rzeki, my będziemy mieli nieustający problem z ich oczyszczaniem. Mimo wszelkich starań nie jesteśmy w stanie wygrać tego wyścigu z nurtem rzeki i z ludzką nieodpowiedzialnością – dodaje Monika Meinhart-Burzyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group