• Sobota, 19 października 2019
  • Godz. 4:36
  • Imieniny: Pawła, Piotra, Jana, Ziemowita
  • Czytających: 1984
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Tomek Czaplicki trzeci na świecie!

Wiadomości: Stany Zjednoczone
Wtorek, 10 września 2013, 14:53
Aktualizacja: Czwartek, 12 września 2013, 20:09
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Reprezentant Polski Tomasz Czaplicki (Czaplicki Team) zdobył brązowy medal w najbardziej prestiżowej konkurencji – K1M podczas Mistrzostw Świata we Freestyle’u Kajakowym rozegranych w dniach 2–8 września w Nantahala George (North Carolina, USA).

Od samego początku Tomek plasował się w ścisłej czołówce zawodów. Po eliminacjach zajmował szóste miejsce, po ćwierćfinale czwarte, a do ścisłego finału awansował z drugiej pozycji. W finale po niezwykle zaciętej walce stoczonej z Peterem Csonką (Słowacja) i Dane’m Jackosnem (USA), Tomasz ostatecznie zdobył brąz. Przejazdy najlepszej trójki już zostały okrzyknięte najbardziej widowiskowymi zmaganiami w historii Światowego Freestyle’u Kajakowego. Każdy przejazd Tomka Czaplickiego wywoływał ogromny entuzjazm wśród licznie zgromadzonej publiczności. Polak „latał” swoim kajakiem najwyżej ze wszystkich. Organizatorzy zawodów już nazwali naszego reprezentanta „Dark horse of the world’s” (Czarnym koniem zawodów).

Jest to ogromny sukces Tomka, jak i jego team’u. Po raz pierwszy w historii światowego Freestyle’u Kajakowego, Polak stanął na podium mistrzostw świata i to w wielkim stylu. Do złotego medalu zabrakło naprawdę bardzo niewiele. Nasza najlepsza kajakarka Freestyle’u Zofia Tuła (Czaplicki Team), która wystąpiła w mistrzostwach globu po raz pierwszy zajęła bardzo dobre 9. miejsce w kategorii K1SK i 15. miejsce w kategorii K1K.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~juras 10-09-2013 20:01
Brawo!!!!!!!! Gratulacje dla ekipy!!!!!
~Brunner 10-09-2013 20:46
Gratulacje dla całego teamu oraz napływu sponsorów...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group