Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 5797
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To warto zobaczyć

Środa, 9 stycznia 2019, 11:41
Aktualizacja: Piątek, 11 stycznia 2019, 6:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: To warto zobaczyć
Fot. Teatr Norwida
Jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w swoim repertuarze ma kolejną komedię. Tym razem na scenie obiektu przy ul. Krótkiej można zobaczyć sztukę pod tytułem "Co widział kamerdyner?". Zwariowana komedia pełna zagadek z pewnością spodoba się widzom.
Spiętrzenie farsowych chwytów osiąga tu poziom doprawdy niespotykany. Wystarczyłoby ich na kilka pozycji tego gatunku. Jest to zatem farsa do kwadratu czy sześcianu, bądź pastisz farsy, osiągający rejony iście montypythonowskie. Wszelkie bowiem nieporozumienia, oszustwa, przebieranki, pogonie mają walor śmiertelnej powagi, bez najmniejszego przy tym względu na prawdopodobieństwo. Trudno się zresztą dziwić, skoro akcja dzieje się w szpitalu dla wariatów. Orton nie byłby jednak sobą, gdyby jego ambicje ograniczyły się do napisania sztuki sztampowo zabawnej - podkreślają przedstawiciele teatru.
Chciałem podziękować całemu zespołowi tej naszej pierwszej premiery w nowym roku. Mam nadzieję, że państwu podoba się, że idziemy w tym kierunku i chcemy rozpocząć rok groteską, farsą, czymś, co skłania do refleksji - taki był ten spektakl - powiedział po premierze Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida.
Dziękuję, że zostałem tu zaproszony. To był dla mnie piękny, fajny czas. Spotkałem ludzi, do których mi jest blisko - zawodowców, fajnych aktorów, z którymi pracowało się rewelacyjnie - dodał Marek Siudym, reżyser spektaklu.

Premiera odbyła się w miniony piątek, a kolejne terminy prezentacji spektaklu to: 11, 12, 13 styczeń oraz 8, 9, 10 luty 2019 r.

Autor: Joe Orton.
Reżyser: Marek Siudym.
Scenografia: Wojciech Stefaniak.
Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz.
Opracowanie muzyczne: Marek Siudym.
Występują: Elwira Hamerska-Skórecka, Katarzyna Trzeszczkowska, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania, Stefan Krzysztofiak (gościnnie).

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group