Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6501
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

To teren zapuszczony

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 lipca 2020, 6:01
Aktualizacja: Niedziela, 12 lipca 2020, 10:15
Autor: WAC
Fot. Czytelnik
Na bałagan panujący w okolicy ulicy Drzymały w Jeleniej Górze skarży się w mailu do naszej redakcji pan Piotr (dane do wiadomości redakcji).
Moje obserwacje dotyczą trasy rowerowo – pieszej wzdłuż kanału Młynówka, na zapleczu ulicy Drzymały - informuje nasz Czytelnik. - W tym zaniedbanym miejscu drzewa wrastają w asfalt stwarzając zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Chodzę tam codziennie i zaobserwowałem też uszkodzoną, zarośniętą drzewami latarnię, wyrwany kosz na śmieci, brak woreczków na psie odchody, przepełniony kosz na śmieci. Dodatkowo wzdłuż budynku Drzymały 31 jest droga miejska, o której Miasto zapomniało. W miarę możliwości staram się utrzymywać ten odcinek w czystości - plewię brzegi, koszę trawę, zbieram śmieci...

Jak tłumaczy rzecznik prasowy spółek miejskich Zbigniew Rzońca - opóźnienia w sprzątaniu tego rejonu miasta związane są z trwającym remontem ulicy Drzymały.

Ze względu na remont ulicy Drzymały, na ścieżkę wzdłuż Młynówki nie mamy wjazdu - mówi Z. Rzońca. - Staramy się ją jednak sprzątać - kilka dni temu nasi pracownicy pojemniki opróżniali na piechotę. Sprawia to wiele problemów. Za niedociągnięcia przepraszamy. Drogi wzdłuż posesji przy ul. Drzymały 31 MPGK nie sprząta, poza tym również w tym przypadku by utrudniała przebudowa ulicy. Podobnie jest z wykaszaniem tego fragmentu koryta Młynówki. Pozostałe odcinki kanału są wykaszane na bieżąco. Trudny czas trzeba jakoś przetrwać. Jeśli chodzi o nieprzycięte drzewa i uszkodzone latarnie, prosimy zgłaszać takie sprawy w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. Na pewno będzie reakcja.

Twoja reakcja na artykuł?

4
19%
Cieszy
5
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
4
19%
Złości
7
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~PO-jak podwyżki 9-07-2020 7:29
Panowie redaktorzy zapraszamy na ul.Bankowa do nowo zrobionego za jedyne 500-tysięcy złotych, nowoczesne --- ponoć-- gniazdo na odpady. Zrobione bez wyobrazni dla wszystkich rodzai i gabarytów śmieci. Śmieci w dobie pandemi składowane są na środku chodnika i walają się po całej ul.Bankowa. Stanowią zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa obywateli. POLICJA I STRAŻ MIEJSKA Z TYM NIC NIE ROBI BO SIĘ BOI.
~ 9-07-2020 8:01
do: ~PO-jak podwyżki (7:29)
Co może policja a tym bardziej straż miejska przy tej mafii ty też nic nie możesz bo jesteś parobkiem którym ma płacić podatki i robić na wielkich tego świata
~skotonga 9-07-2020 11:03
do: ~PO-jak podwyżki (7:29)
Straż miejska jest od oczyszczania miasta z plakatów wyborczych a nie od zajmowania się śmieciami. Śmieci były, są i będą, a straży miejskiej nie było, jest i nie będzie.
~PO-jak podwyżki 9-07-2020 7:32
Turyści zagraniczni i krajowi robią zdjęcia i wytykają Nasze Miasto palcami. Och te PO-PSL-SLD BYLEJAKOŚĆ NIEDBALSTWO LENISTWO.
~Nowoczesna Polska 9-07-2020 7:42
do: ~PO-jak podwyżki (7:32)
Gdzie są te zdjęcia, w twojej wybujałej wyobraźni ?. Zamiast marudzić to idź oczywiście w nocy, weź kogo trzeba i posprzątaj.
~PO-jak podwyżki 9-07-2020 7:40
Spróbujcie wyrzucić papierek przy Policjancie albo Strażniku Miejskim to zobaczycie z jaką zajadłością was zaatakują i będą wlepiać mandat. A na ul.Bankowej w samym centrum niewidzą bardzo poważnego problemu, jakim jest w dobie pandemi zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa obywateli. Och ta Policja i Straż Miejska. Panowie czyż byście się bali?????
~duda Dudescu 9-07-2020 8:01
Całe miasto tak wygląda ....
~duda Dudescu 9-07-2020 8:05
A prezydent rozdaje dziś z rana wygłodniałym górnikom rarytas który już się nawet nie śni emerytom i rencistom,mianowicie'' Bułki z masłem i kiełbasą'' staropolską wykwintną potrawę ...Kawior i Trufle się umywają....
~pff 9-07-2020 8:10
Wieczorny spacer Mroza z plakatami pod pachą moze kosztować Dudę prezydenturę, bo takie języczki u wagi będą decydowały o wyniku. Gdybym nie przeczytał blyskotliwego tlumaczenia senatora, że zaklejał plakaty Dudy plakatami Dudy (!!!) , może i uwierzylbym w czyste intencje typa, ale po tym można tylko westchnąć. Nie wiem, kto wygra, ale Dudzie wyjątkowo kiepsko idzie ostatnio. Albo ktoś nagra jego bandycki rajd na kilka aut przez Polskę, to znowu ktoś z takiej wycieczki zmiecie z drogi samochód z dziećmi, innym razem zaliczy wpadkę z ustawką na debacie, lub zacznie ględzić o tym ,ze się szczepił na szkarlatynę, mimo, że medycyna takowej nie zna. Niby bzdety, ale dające szansę nieprzygotowanemu kandytowi-dublerowi z KO, który wszedl do kampanii z marszu i kopie tyłek kolesiowi, za ktorym stoi caly aparat panstwa. Może i ten caly Duda psim swędem, albo przy pomocy oszustw przebrnie do drugiej kadencji, ale cala jego przygoda z prezydenturą żle sie skonczy, oby tylko dla niego.
~Dzrzymała 9-07-2020 14:49
do: ~pff (8:10)
A co prezydent Duda ma do s..u przy Drzymały ja mieszkam niedaleko i potwierdzam ze miasto nie dba o ta okolice Dudy nie widziałam żeby tam śmiecił a mieszkanców Zabobrza owszem szczególnie tych z pieskami
~Gość 9-07-2020 8:14
Wszystko wina kaczki J. E. B. A. C PiS
~Mirs 9-07-2020 8:43
Zaklejali plakaty Trzaskowskiego, mogliby teraz za karę sprzątać. Myślę o elicie PiS :D
~Polko Polaku 9-07-2020 8:46
Jeżeli leży Ci na sercu dobro ojczyzny i Chcesz żyć w kraju bezpiecznym,stabilnym i liczącym się w Europie i na świecie,masz jeden wybór. Zagłosujesz na Prezydenta Andrzeja Dudę. Jeżeli chcesz żyć w kraju gdzie na ulicach będą wałęsać się tabuny śniadych i kolorowych emigrantów,okradających sklepy,palących auta i burzących pomniki,gdy będziesz bał się wyjść na spacer by nie stracić życia...zagłosujesz na Rafała Trzaskowskiego. To nie jest wybór ideowy czy polityczny. To być albo nie być dla Polski,Ciebie,twoich dzieci. Prezydent Duda może nie jest ideałem,bo nikt nie jest...niemniej jest gwarantem stabilności,poczucia bezpieczeństwa i równowagi życia codziennego. Jest gwarantem że Polska będzie nadal krajem bezpiecznym i niepodległym. Rafał Trzaskowski natomiast zagwarantuje Ci hordy kolorowych emigrantów,niekontrolowany wzrost bezrobocia i cen. Zagwarantuje Ci życie pod dyktando niemieckich i rosyjskich interesów. Z kraju pięknego i dumnego..staniemy się kolonią pod dyktando,gdzie byle jaki niemiecki pracodawca będzie Cię straszył rozstrzelaniem i zniszczeniem Polski. Czy chcesz żyć w kraju gdzie dwóch facetów adoptuje czyjeś dziecko ? a małżeństwo dwóch mężczyzn to będzie piorytetem i normalność ? Czy chcesz żyć w kraju gdzie hordy jakichś dziwnych ugrupowań będą burzyć pomniki,wolność i Polską tożsamość za którą nasi ojcowie ginęli i przelewali krew ?. Czy chcesz żyć w kraju gdzie władza będzie żyć i pławić się w luksusach a dla Ciebie - piniędzy ni ma i nie bedzie ? Trzaskowski to narcyz,człowiek zmieniający zdanie co chwilę. Człowiek który kłamie i nie d
~Nowoczesna Polska 9-07-2020 8:50
Lepiej siedzieć na socjalu niż pracować i tak to wygląda. Po kiego ktoś ma pracować skoro ma więcej siedząc w domu ?. Teraz dostając kasę od państwa ludzie Ci nie widzą drożejących z dnia na dzień cen żywności. Boleśnie się o tym przekonają, gdy budżet w końcu pęknie i kaski nie starczy na socjal.
~Człowiek koń 9-07-2020 9:02
Czy ktoś wie dlaczego pisopatyczne m...y są takie antypatyczne, obrzydliwe, zacięte, wściekłe, skrzywione kłamstwem i odrazą do przyzwoitości? I to wszystkie, m...a w mordę takie same?
~Człowiek koń 9-07-2020 9:03
do: ~Człowiek koń (9:02)
M...y to m.o.r.d.y
~Si 9-07-2020 9:30
Słuchajcie to że te dwie bandy popapranców na górze warte siebie się żrą to nie znaczy że MY musimy. Dajcie na luz. Na koniec i tak o nas zapomną jedni i drudzy.
~triangle zone 9-07-2020 10:13
Nie oszukujmy się, Drzymały zawsze było gorszą dzielnicą,teraz to i tak jest tam jakby luksusowo,bo 20 lat temu to był prawie Pekin.
~Ggg 9-07-2020 11:27
Poczekajcie jak Trzaskowski zostanie prezydentem Polski to Jelenia Górę go...m zaleje tak jak warszawe
~Nowoczesna Polska 9-07-2020 16:58
do: ~Ggg (11:27)
Zalałoby gdyby nie było oczyszczali, gdy nie było Czajki. Zacofany pisior nawet nie wie, co się działo gdy nie było Czajki. Zacofańce tylko powtarzają co usłyszą w TVPIS, j..a ciemny elektorat, zacofany.
~mak 9-07-2020 11:51
W Jagniątkowie to samo!! Chaszcze, pozarastane chodniki i pobocza!! A MPGK tłumaczy to trendem "niekoszenia łąk kwietnych" Lemingi rządzą w JG - wstyd!!!
~ 9-07-2020 12:32
Jestem turystą z Torunia i spaceruję po centrum J G i stwierdzam że miasto jest pięknie czyste dużo zieleni ukwiecone tylko niektóre budynki mają brzydkie elewacje
~Moja 9-07-2020 13:58
Jestem właśnie w Szwajcarii. Pobocza są wy kiszone tylko dla lepszej widoczności.Pozostalych kwietnych traw nikt nie dotyka. Wszyscy widzą w tym pozytywny dla ziemi i dla pszczół kierunek. Więc po co marudzić że w Jelonce ktoś czegoś nie wykosil. Dobry trend. Tak trzymać. Nie kosić. A pisowskim trollom i ich zwolennikom i tak nie dogodzisz. Im wszystko co nie jest pisowskie jest be. Więc trole idźcie sprzątać zamiast pisać głupoty!
~Nowoczesna Polska 9-07-2020 16:52
Zgadza się, bo od kliku lat coś się dzieje. Władza robi ile się da bez funduszy od rządu. Niebawem będzie jeszcze lepiej tylko pożegnajmy nocnego rozlepiacza (zalepiacza) Mroza (wsiok PIS) i będzie w mieście jeszcze lepiej,
~Nowoczesna Polska 9-07-2020 17:00
100 lat, albo i więcej zajmie odbudowanie Polski po rządach ciemnoty.
~jeloo 9-07-2020 17:10
A gdzie jest śmigłowiec LPR -u w Jeleniej Górze?? Przecież senator Mróz OBIECAŁ.....
~` 10-07-2020 11:05
***** ***
~PO-jak podwyżki 11-07-2020 6:48
Co ty wiecznie oglądasz się na Senatora Mroza, przecież w Jeleniej Gorze i okolicy rządzi POSTKOMUNISTYCZNA KLIKA KOLESI PO-PSL-SLD-KGB-TVN, i to do nich kieruj te żale. Paniał Wania.
~PO-jak podwyżki 11-07-2020 6:53
Albo do tego 172-cm wzrostu Trzaskowskiego, on ponoć teraz złote góry obiecuje. Tylko trzeba uważać bo to jest drugi raz, a ponoć według doktryny PO-wskiego Ministra Sikorskiego ==='' DWA RAZY OBIECAĆ TO JAK RAZ DAĆ''
~PO-jak podwyżki 11-07-2020 6:55
Albo według PO-wskiego Ministra ''--OBIETNICE WYBORCZE WIĄŻĄ TYLKO TYCH CO W NIE WIERZĄ''----. Zalecam ostrożność.
~Mieszkaniec 11-07-2020 14:11
Panie nie przeszkadzaj wybory są w poniedziałek rzucę kostką to wylosuje który śmietnik posprzątamy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group