Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3509
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: To ich królestwo

Sobota, 5 czerwca 2021, 6:03
Autor: WAC
Karkonosze: To ich królestwo
Fot. KPN
Karkonoski Park Narodowy na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikował zdjęcie, które ma być dowodem, że obowiązujący na jego terenie zakaz wędrówek poza wyznaczonymi szlakami ma swoje uzasadnienie. Na zdjęciu wykonanym przez fotopułapkę w leśnej głuszy widnieją żerujące jelenie.

Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego wytyczonych jest niemal 120 km oznakowanych szlaków pieszych oraz ścieżek edukacyjnych, dostępnych całorocznie do uprawiania turystyki pieszej. Jednak zdaniem przyrodników z KPN turyści zbaczający z wyznaczonych szlaków stanowią duży problem. Naruszają bowiem mir zwierząt oraz ptaków bytujących na terenie parku, niszczą też unikalne, górskie murawy. Szczególnie wrażliwe na tego typu sytuacje są cietrzewie. Zwłaszcza zimą, gdy mają problemy ze zdobywaniem pokarmu. Każde spłoszenie - czy to przez ludzi, czy przez inne zwierzęta - to dla nich strata energii. Poprzez opuszczenie bezpiecznej kryjówki to również narażenie się na atak drapieżnika.

Dodajmy także, że uprawianie turystyki na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego jest dozwolone wyłącznie w ciągu dnia tj. od świtu do zmierzchu. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach można przemierzać odcinki szlaków prowadzących do schronisk lub do miejscowości przy granicy z Parkiem, aby dotrzeć do miejsca noclegu.

Twoja reakcja na artykuł?

44
77%
Cieszy
2
4%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
7
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group