Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

To było bezpieczne?

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Chciałem zwrócić uwagę na niebezpieczny sposób w jaki zabezpieczono jedno z przejść dla pieszych na remontowanym odcinku al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze - – pisze w mailu pan Wojciech.

reklamy

Przejście dla pieszych, o którym informuje nasz Czytelnik mieści się w pobliżu sklepu Netto. W ciągu ulicy drogowcy wykonali wykop, nad którym jako kładkę położyli drewnianą paletę.

Rozumiem utrudnienia dla pieszych, ale można to załatwić czymś stabilniejszym i mniej dziurawym niż paleta - zwraca uwagę Czytelnik. - Przejście jest często używane, bo znajduje się w okolicy Netto, przystanku MZK, Żabki. Osoby starsze mają ewidentny problem z tym torem przeszkód.

Jak wyjaśnia kierownik budowy Wioletta Owczarek takie zabezpieczenie wykopu w tym miejscu jest zgodne z przepisami.

Według przepisów podestem z poręczą powinno być zabezpieczone przejście nad wykopem o głębokości powyżej 1 metra - mówi W. Owczarek. - Tymczasem wgłębienie w tym miejscu ma około 30 centymetrów. Zastosowane rozwiązanie jest jedynie chwilowe, na czas wymiany krawężnika. Lada dzień wykop zostanie wypełniony tłuczniem.

Jak sprawdziliśmy na miejscu - wykop, nad którym jako kładka dla pieszych służyła paleta, po naszej interwencji wczoraj (21.09) został zasypany.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka