Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6655
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To było bezpieczne?

Wtorek, 22 września 2020, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: To było bezpieczne?
Fot. Czytelnik
Chciałem zwrócić uwagę na niebezpieczny sposób w jaki zabezpieczono jedno z przejść dla pieszych na remontowanym odcinku al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze - – pisze w mailu pan Wojciech.

Przejście dla pieszych, o którym informuje nasz Czytelnik mieści się w pobliżu sklepu Netto. W ciągu ulicy drogowcy wykonali wykop, nad którym jako kładkę położyli drewnianą paletę.

Rozumiem utrudnienia dla pieszych, ale można to załatwić czymś stabilniejszym i mniej dziurawym niż paleta - zwraca uwagę Czytelnik. - Przejście jest często używane, bo znajduje się w okolicy Netto, przystanku MZK, Żabki. Osoby starsze mają ewidentny problem z tym torem przeszkód.

Jak wyjaśnia kierownik budowy Wioletta Owczarek takie zabezpieczenie wykopu w tym miejscu jest zgodne z przepisami.

Według przepisów podestem z poręczą powinno być zabezpieczone przejście nad wykopem o głębokości powyżej 1 metra - mówi W. Owczarek. - Tymczasem wgłębienie w tym miejscu ma około 30 centymetrów. Zastosowane rozwiązanie jest jedynie chwilowe, na czas wymiany krawężnika. Lada dzień wykop zostanie wypełniony tłuczniem.

Jak sprawdziliśmy na miejscu - wykop, nad którym jako kładka dla pieszych służyła paleta, po naszej interwencji wczoraj (21.09) został zasypany.

Twoja reakcja na artykuł?

8
14%
Cieszy
24
42%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
11%
Złości
17
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group