Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2189
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

To był prima aprilis!

Wiadomości: REGION
Piątek, 2 kwietnia 2010, 7:37
Aktualizacja: Sobota, 3 kwietnia 2010, 8:02
Autor: TEJO
Niestety: nic nie wskazuje na to, aby tarasy dawnego Felsenkeller wróciły do swojego pierwotnego przeznaczenia.
Fot. Archiwum
We wczorajszym serwisie zamieściliśmy kilka informacji, których treść nie była zgodna z prawdą w związku z tradycją primaaprilisowego nabijania w butelkę.

Wbrew pozorom jednak tylko niektóre wieści o – zdaniem Państwa – nieprawdopodobnej treści – były żartem. Nie zostaną wycięte drzewa na Wzgórzu Kościuszki, bo miasto nie ma w planie rewitalizacji znajdującego się tam parku. Też żałujemy, że tak się nie stanie. Leszek Kuzaj nie spotka się jutro ze swoimi fanami. Władze Kowar nie sprowadzą także Romów, którzy mieliby pomóc przy budowie ośrodka na tzw. cygańskiej wyspie.

Tę ostatnią wiadomość wycofaliśmy z serwisu na prośbę samorządowców z miasta nad Jedlicą, którzy uznali ją za żart niefortunny. Nie zgadzamy się z taką interpretacją, która wynika raczej z braku poczucia dystansu do rzeczywistości, ale – aby nie popadać w niepotrzebne konflikty – „news” został zdjęty.

Pozostałe wiadomości, w tym ta o planowanych imprezach na lato, bazie treningowej dla Euro 2012 przy ulicy Złotniczej oraz rowerowych wydarzeniach i drodze dla cyklistów z Jeleniej Góry do Semily były zgodne z podanymi nam informacjami przez jeleniogórskich samorządowców.

Dziękujemy za wyrozumiałość!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

jgajewski 2-04-2010 8:25
Drodzy Państwo ! Prima Aprilis, to wspaniała polska tradycja.. Dobry żart, tynfa wart - jak mówi przysłowie. Na ostatniej Seji Rady Miejskiej, nasi KOCHANI RAJCOWIE uchwalili sobie kwotę 53,- tys/zł na POTYCZKI SAMORZĄDOWE !!! Gdy zapytałem niektórych - kto z kim i o co /za nasze pieniądze/, będzie się potykał ??? Nikt nie umiał wyjasnić.. Pomyslałem zatem sobie - przecież niebawem PRIMA APRILIS , a naszym rajcom zachciało sie zażartować !!! Żartują z nas na codzień, to dlaczego by nie w PRIMA APRILIS !? Okazało się , że to nie żart... To najpraswdziwsza prawda !!! Na jakie potyczki te 53,- /naszych kafli przeznaczono/, nie wie nawet Pan Prezydent Marek Obrebalski. Z wypowiedzi wynika tylko, że ON się z tego bardzo cieszy.!!!! A szczególnie, iż Rada PRZEGŁOSOWAŁA !!! Następnym zatem pomysłem będzie zapewne, aby MYDŁO W JELENIEJ GÓRZE /wszędzie/, BYŁO RÓŻOWE I KWADRATOWE !!! Jestem pewien, że RADA przegłosuje to jednogłośnie !!! Dobrego samopoczucia i wesołego jajka życzę - Józef Gajewski ....
~jelonekM 2-04-2010 8:44
Potyczki to dla zmylenia opinii publicznej.Chodzi o POŻYCZKI (bezzwrotne) Samorządowe. Jak sama nazwa wskazuje dla samorządowców.
~rr 2-04-2010 9:05
Jeżeli chodzi o romów to niestety jest to prawdą. Kowarzanin
~do jgajewskiego 2-04-2010 9:12
Prima aprilis to nie jest polska tradycja. I tak na przykład Brytyjczycy nazywają ten dzień "April Fools Day". Nieścisłość już w pierwszym zdaniu świadczy o nieznajomości rzeczy. Pewnie wielu rzeczy...
~ 2-04-2010 10:34
Oceana jest w ciąży
~do jgajewski 2-04-2010 10:58
hehe no właśnie chciałem też napisać, że to nie tylko Polska tradycja, ale właśnie brytyjczycy mają swoje "April Fools Day" tyle że tylko do 12 po południu, a u nas w butelkę się nabija cały dzień. U anglików każdy kto nabija się po południu jest właśnie nazywany "April Fool". Natomiast w wielu krajach trwa on cały dzień.
Cień 2-04-2010 10:58
Wiedziałem, że to była kula. :-)))
aristo 2-04-2010 12:22
Prima Aprilis - żart oparty na kłamstwie. Mnie to akurat nie bawi, zwłaszcza w obecnych czasach, gdizie te zwyczaje praktykowane są na co dzień. Zwłaszcza przez polityków (ale nie tylko) i to od szczebla najwyższego w państwie, do poziomu gmin. Może zatem bardziej przydałby się dzień prawdy?
rymcycymcy 2-04-2010 12:31
Wczoraj sąsiadce powiedziałem, że moja żona w ciąży ...ale jej zrobiłem numer, mało nie spadła z krzesła :) ....wyjaśnię: jest strasznie zazdrosna o żonę ;)
Szczypek 2-04-2010 13:07
z Kuzajem to domyśliłem się, a czy te 3 dniowe testy były prawdą? jeśli tak to się wkur**e... :
~słowa samorządowców 2-04-2010 16:32
przez cały rok brzmią jak prima aprilis
~ 6-04-2010 11:05
Polska tradycja????? bo pekne!!!!!!! ja mieszkam w Niemczech i 1. kwietnia zyje sie tu bardzo po wariacku, bo radio i telewizja przekazuja duzo "zartow" a i w pracy oraz w sasiedztwie nabija sie w butelke. Nie zadna polska tradycja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group