Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5947
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tłumy na kiermaszu w Sobieszowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 grudnia 2015, 8:48
Aktualizacja: Środa, 16 grudnia 2015, 12:01
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek/AP
Fot. AP
Duży wybór oryginalnych ozdób i stroików świątecznych, a także pięknie ozdobione pierniki, różne gatunki smacznych ciast, gorąca czekolada, kawa, herbata, czerwony barszcz czy pierogi – wszystko to znalazło się na tegorocznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym od lat organizowanym w Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie.

Piątkowy (11.12) kiermasz tradycyjnie zorganizowali: samorząd uczniowski i rada rodziców, ale do pracy przy nim włączyli się wszyscy uczniowie, wychowawcy i rodzice. Każda klasa przygotowała własne stoisko.
- Wszyscy starali się, by na kiermaszu był duży wybór ozdób i stroików świątecznych. W tym roku można było kupić oryginalne ozdoby, jakie własnoręcznie wykonali uczniowie, ich rodzice i dziadkowie oraz nauczyciele. Były to: aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki – wymieniają organizatorzy.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców jak i gości. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na fundusz klasowy.

Uczestnicy kiermaszu mieli również okazję obejrzeć wspaniałe, barwne występy przygotowane specjalnie na ten szczególny dzień przez uczniów szkoły. W programie były kolędy i pastorałki oraz gimnastyka artystyczna. Między występami została przeprowadzona licytacja i zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację uczennicy tutejszej szkoły - Natalii Gajdy.

- Licytacja była wspaniałym akordem zbiórki pieniędzy dla Natalii, która w szkole trwała od miesiąca. Może nie jesteśmy najlepsi we wszystkim, ale ogromnego serca i chęci pomocy nikt nam nie odbierze. Dlatego jestem dumna, że mogę pracować właśnie w tej szkole - mówiła Dorota Skowron.

Podczas kiermaszu ogłoszono także zwycięzców międzyszkolnego konkursu na "Szopkę Bożonarodzeniową”.
W kategorii najmłodszych klas (I – III) zwyciężyła Milena Pelczarska (SP nr 11), II miejsce zajęła Hania Muchaczowa (SP nr 11), a III miejsce - Zofia Glądała (ZSP nr15 i G nr 5) i Emilia Pieczonka (SP nr 11).

Wśród uczniów klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Martyna Pelczarska (SP nr 11), II miejsce Bartłomiej Glądała (SP nr 15 i G nr 5), a III - Aleksandra Kubczyk (SP nr 11).

Dwa miejsca przyznano natomiast wśród gimnazjalistów: pierwsze dla Julii Piróg (ZSP nr 15 i G nr 5), a drugie dla Oliwii Minkowskiej i Wolfa Vanessa (ZSP nr 15 i G nr 5).

Na tym jednak nie koniec. W tym wyjątkowym dniu zostały również przekazane 33 paczki, rower i inne upominki dla potrzebującej rodziny. Zbiórka odbyła się w ramach akcji "Szlachetna Paczka”.

- Po raz kolejny „Piętnastka” przyłączyła się do akcji Szlachetnej Paczki. Po wybraniu jednej z rodzin i zapoznaniu się z jej sytuacją, każde serce w naszej szkole mocniej zabiło z chęcią niesienia pomocy. Już od pierwszego dnia, spływały potrzebne podstawowe produkty żywnościowe, środki czystości, odzież, obuwie, pomoce szkolne oraz upominki i zabawki. Każdy wchodzący do naszej szkoły dowiadywał się o akcji z plakatu.

Chciałam podziękować wszystkim darczyńcom, tym małym i tym dużym, a także każdej osobie, która miała swój wkład w organizację akcji – dziękowała Monika Stradomska.

A wśród licznych gości kiermaszu pojawili się m.in. radni Rady Miejskiej w Jeleniej Górze: Alicja Szklarska, Anna Bałkowska, Robert Obaz, Oliwer Kubicki, a także dyrektor biura posłanki Zofii Czernow - Aleksandra Wochal oraz prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa Janusz Wojtas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Mama 27 15-12-2015 10:21
Dziękujemy - super atmosfera a pani Dorota kobieta o wielkiej dobroci serca. Może ta mała nasza cegiełka pomoże Natalii .
~ 15-12-2015 14:53
Gratuluję galerii, której nie da się oglądać bez kropli na nerwy. Jakże bezrefleksyjnym trzeba być by po tylu latach dalej nie widzieć, jaka to mordęga, jak jest dużo zdjęć, by to obejrzeć. Brawo, Jelonka, prawdziwy skansen w świecie portali.
~Fotocoto 15-12-2015 15:44
Trzeba było dać 200 zdjęć,bo trochę z mało!!!
~... 15-12-2015 16:01
Rzeczywiście sponsor by się przydał i zakupił nowa przeglądarkę , zdjęcia ciekawe, oddają klimat imprezy. Pod Choinkę Gwiazdor może się wykazać . Pozdrawiamy :D P.S Ciasta pierwsza klasa !
~SZARAK :) 15-12-2015 17:04
Kochani autorzy Natalka jest nam bardzo bliska ale prosimy o sprostowanie jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr11 w Jeleniej Górze . W śród nas ma przyjaciół ,koleżanki i otwartych na pomoc serdecznych ludzi . Za wprowadzenie poprawki będę bardzo wdzięczna :) Pozdrawiam
~Janusz i Alicja 15-12-2015 22:17
Bardzo sympatyczna impreza Wbiłem w siebie pokażną liczbę ciastek co utrudniało zaśnięcie .Zakupiliśmy śliczne świąteczne ozdoby. Brawo Sobieszów! Tworzycie zwięzłą społeczność. Czy to w ośrodku sportu ,czy przy takiej okazji jak ta , potraficie zebrać więcej ludzi niż w JG na imprezie na Placu Ratuszowym. Sorry za przekłamanie:: Na Ratuszu jest czasami więcej osób ,ale tylko w czasie wydawania darmowych posiłków

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group