Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 4092
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tłumy na cmentarzach

Piątek, 1 listopada 2019, 16:57
Aktualizacja: Niedziela, 3 listopada 2019, 6:12
Autor: WAC
Jelenia Góra: Tłumy na cmentarzach
Fot. WAC
Tłumy jeleniogórzan wyruszyły dziś (1.11) na cmentarz przy ul. Sudeckiej , by wspomnieć Tych którzy już odeszli i uczcić ich pamięć. Groby bliskich tonęły w kwiatach, wszędzie paliło się mnóstw zniczy. Odwiedzający stary cmentarz przy ul. Sudeckiej nie zapomnieli też o mogiłach ofiar faszyzmu i komunizmu.

Znicze pojawiły się również na grobach pochowanych na starym cmentarzu dwóch księży: Wilhelma Kubsza i Dominika Kostiala. O godzinie 13.00 w cmentarnej kaplicy została odprawiona msza święta, której przewodził proboszcz Bazyliki Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego ks. Bogdan Żygadło.

Dodajmy, że ci, którzy nie zdążyli wcześniej zaopatrzyć się w znicze oraz kwiaty, mogli to zrobić na stoiskach przed bramą cmentarza. Nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców czuwali policjanci z drogówki. Wiele osób posłuchało apeli i aby dostać się na nekropolię skorzystało z komunikacji miejskiej. Autobusy kursujące na tej linii były bardzo oblegane.

Co roku przyjeżdżam na groby moich bliskich i znajomych, mimo że obecnie mieszkam daleko od Jeleniej Góry - mówi pani Bogumiła. - Uważam, że powinniśmy o nich pamiętać i o tym co im zawdzięczamy. Gdy o nich myślimy to tak jakby byli wciąż pośród nas - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

6
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
12%
Nudzi
8
32%
Smuci
1
4%
Złości
7
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group