Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4311
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tlenek węgla znów zaatakował

Poniedziałek, 29 grudnia 2014, 11:02
Aktualizacja: 12:41
Autor: Angela
Region: Tlenek węgla znów zaatakował
Fot. 112
Młoda kobieta trafiła wczoraj (28.12) do szpitala, po tym, jak podtruła się tlenkiem węgla z wadliwego piecyka gazowego do podgrzewania wody. Kobieta zasłabła podczas kąpieli w jednym z domów w Jeżowie Sudeckim.

O pojawieniu się tlenku węgla, strażacy zostali zaalarmowani przed godz. 19.00. Po przekazaniu poszkodowanej zespołowi karetki pogotowia, strażacy wykonali pomiary, które wykazały znaczną ilość tlenku węgla w pomieszczeniach. Mieszkanie przewietrzono i zalecono nieużywanie piecyka gazowego do wizyty kominiarza oraz przeglądu technicznego tzw. junkersa. Udział w akcji wzięło 11 strażaków.

– Apelujemy by użytkownicy piecyków gazowych systematycznie kontrolowali i naprawiali te urządzenia – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Tlenek węgla jest bowiem bezwonny i bezbarwny, a przy większym stężeniu może być zabójczy. Mając w domu taki piecyk warto też zastanowić się nad kupnem czujnika tlenku węgla, który niewiele kosztuje, a może uratować życie – dodaje.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group