Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 11088
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tlenek węgla przy Teatralnej

Środa, 6 stycznia 2016, 8:54
Aktualizacja: Czwartek, 7 stycznia 2016, 8:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tlenek węgla przy Teatralnej
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (5.01) około godziny 21.00 w budynku mieszkalnym przy ul. Teatralnej w Jeleniej Górze „zaatakował” czad. Jedna osoba trafiła do szpitala, a 13 ewakuowano.

- Poszkodowana kobieta na krótko straciła przytomność. Po udzieleniu pomocy przez strażaków, odzyskała świadomość i przytomną przekazano ją pogotowiu. Prawdopodobną przyczyną powstania czadu była wada przewodu spalinowego od piecyka gazowego – informuje oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Andrzej Ciosk.

- Tlenek węgla pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Nasze działania polegały na rozpoznaniu zagrożenia, udzieleniu pomocy osobie, która była poszkodowana i ewakuacji mieszkańców. W mieszkaniach nie było czujników tlenku węgla. - powiedział dowodzący akcją st. asp. Wojciech Wiewóra z Jednostki Gaśniczo-Ratowniczej nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze.

Strażacy apelują o nieszczelne zamykanie okien, pomieszczeń, wietrzenie mieszkań oraz inwestycję w czujniki tlenku węgla, obserwowanie zachowań mieszkańców i zdrowy rozsądek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group