Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9721
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tlenek węgla na Piłsudskiego. 10 osób ewakuowano

Środa, 4 marca 2015, 9:30
Aktualizacja: 9:37
Autor: Angela
Jelenia Góra: Tlenek węgla na Piłsudskiego. 10 osób ewakuowano
Fot. 112
Aż 250 pipiemów tlenku węgla wykryli wczoraj (3.03) jeleniogórscy strażacy w łazience jednego z mieszkań wielorodzinnego budynku przy ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze. Cichy zabójca pojawił się po godz. 20.00, podtruwając czteroosobową rodzinę. W związku z tym, że początkowo trudno było znaleźć źródło czadu, ewakuowano z budynku dziesięciu lokatorów.

Okazało się, że przyczyną pojawienia się bezwonnego i bezbarwnego gazu był niesprawny piecyk do podgrzewania wody, a także zła wentylacja w jednym z mieszkań. Po przewietrzeniu budynku, ewakuowani wrócili do domu. Czwórce mieszkańców, którzy skarżyli się na ból głowy i mdłości, pomoc przez ratowników medycznych z pogotowia została udzielona na miejscu.

Udział w akcji wzięło 16 strażaków, na miejscu byli również pracownicy pogotowia gazowego oraz policja.

Tylko w tym sezonie zimowym strażacy wyjeżdżali do cichego zabójcy około 40 razy. Dlatego po raz kolejny apelują o systematyczne przeglądy pieców gazowych, węglowych oraz wentylacji. Przypominają również, że warto zamontować czujkę tlenku węgla, która niewiele kosztuje, a może uratować życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group