Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4170
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Testy „elektryka”

Piątek, 20 sierpnia 2021, 13:47
Aktualizacja: 13:49
Autor: MZK
Jelenia Góra: Testy „elektryka”
Fot. Archiwum MZK
W najbliższy weekend na ulice Jeleniej Góry wyjedzie najnowszy testowy autobus elektryczny marki MAN. Jesteśmy jednym z pierwszych miast w Polsce, które będzie sprawdzać ten zeroemisyjny pojazd. Potrwa to około tygodnia.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z autobusu bezpłatnie. Obsłuży on linie nr 6 i 7 oraz 26. Wiodą one częściowo przez teren uzdrowiskowy, na którym troska o ekologię i jakość powietrza są szczególnie istotne.

Testowany autobus to pojazd o długości 12,2 m. Jest wyposażony w trzy pary drzwi. Zasila go bateria o pojemności 480 kWh gwarantująca zasięg do 270 km na jednym ładowaniu - przez cały okres jej żywotności. Pojazd będzie obsługiwał linie bez doładowywania w ciągu dnia. Doładowywanie odbywać się będzie na terenie zajezdni - nocą. Pojazd, jak zapewnia producent, jest komfortowy, ekologiczny i ekonomiczny; ma doskonale sprawdzać się w ruchu miejskim.

Testy zeroemisyjnych pojazdów poprzedzają wspólne proekologiczne działania MZK i władz samorządowych Jeleniej Góry. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie starań o uzyskanie dofinansowania do zakupu pierwszych 20 autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ich ładowania.

Twoja reakcja na artykuł?

52
72%
Cieszy
5
7%
Hahaha
2
3%
Nudzi
3
4%
Smuci
2
3%
Złości
8
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
442
Tak
31%
Nie, tak jak jest jest dobrze
59%
Nie mam zdania
10%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Kolizja w Radomierzu
 
Ciekawe miejsca
Wznowienie badań archeologicznych na zamku w Bolkowie
 
Aktualności
Sudecka – z serca miasta w góry
 
Kilometry
Od dziś "ciepły przycisk" w autobusach MZK
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group