Niedziela, 28 czerwca
27°C Jelenia Góra
reklamy

Testy „elektryka”

Audio

Czytaj na głos

Autor: MZK 1 min czytania

W najbliższy weekend na ulice Jeleniej Góry wyjedzie najnowszy testowy autobus elektryczny marki MAN. Jesteśmy jednym z pierwszych miast w Polsce, które będzie sprawdzać ten zeroemisyjny pojazd. Potrwa to około tygodnia.

reklamy

Mieszkańcy będą mogli korzystać z autobusu bezpłatnie. Obsłuży on linie nr 6 i 7 oraz 26. Wiodą one częściowo przez teren uzdrowiskowy, na którym troska o ekologię i jakość powietrza są szczególnie istotne.

Testowany autobus to pojazd o długości 12,2 m. Jest wyposażony w trzy pary drzwi. Zasila go bateria o pojemności 480 kWh gwarantująca zasięg do 270 km na jednym ładowaniu - przez cały okres jej żywotności. Pojazd będzie obsługiwał linie bez doładowywania w ciągu dnia. Doładowywanie odbywać się będzie na terenie zajezdni - nocą. Pojazd, jak zapewnia producent, jest komfortowy, ekologiczny i ekonomiczny; ma doskonale sprawdzać się w ruchu miejskim.

Testy zeroemisyjnych pojazdów poprzedzają wspólne proekologiczne działania MZK i władz samorządowych Jeleniej Góry. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie starań o uzyskanie dofinansowania do zakupu pierwszych 20 autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ich ładowania.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka