Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6035
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Termy Cieplickie rozgrzewają emocje

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 lutego 2009, 16:17
Aktualizacja: Piątek, 27 lutego 2009, 8:18
Autor: Mar
Fot. Mar
Mieszkańcy Cieplic spotkali się wczoraj w pałacu Schaffgoschów z prezydentami Jeleniej Góry i urzędnikami miejskimi, którzy licznie zasiedli na widowni. Prezydent Marek Obrębalski przedstawił projekt budowy Cieplickich Term oraz rewitalizacji Parku Zdrojowego.

Prolog odbył się już podczas wczorajszej sesji, gdy radni zbojkotowali prezentację na temat cieplickich term i postanowili przerwać sesję na tydzień.
- Prezydent chciał, żebyśmy zapoznali się z projektem i wtedy mówiłby mieszkańcom, że radni projekt zaakceptowali, tymczasem są do niego poważne wątpliwości – powiedział jeden z radnych.

Spotkanie rozpoczęła naczelnik wydziału architektury, Magdalena Kwasiuk, która przedstawiła założenia obiektu. Na terenie 2 hektarów kupionych od PMPoland powstaną dwa baseny letnie i kilka basenów pod dachem, połączone z tymi na zewnątrz. Ogółem powierzchnia lustra wody ma wynieść 1.300 metrów kwadratowych. Całość ma kosztować około 48 milionów złotych, z tego o 20 milionów miasto wystąpi w czerwcu do funduszu unijnego.

Po wyczerpującej prezentacji na temat term, prowadzący spotkanie Maciej Pawłowski, dyrektor Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej, powstrzymał wyrywających się do dyskusji i poprosił architekt krajobrazu Annę Śniegucką-Pawłowską o przedstawienie założeń rewitalizacji Parku Zdrojowego. Park ma zostać częściowo ogrodzony, ale zmian wymaga przede wszystkim zieleń. W miejsce samosiejek i drzew mało wartościowych zostaną posadzone rośliny wartościowe i takie, które będą tworzyć klimat w zależności od pory roku.

Wtedy dopiero rozpoczęła się dyskusja. Mieszkańcy pytali, kiedy obiekty zostaną wybudowane.
- Pan, panie prezydencie mówił, że termy staną do 2011 roku, ale czy może pan powiedzieć kiedy zaczną być budowane? - Jak już mówiłem, budowa zacznie się w roku przyszłym, i rok później obiekt będzie gotowy – wyjaśniał Marek Obrębalski.

Pytano o dojazdy, gdzie będą parkingi, ile będzie kosztować wstęp. Na to ostatnie pytanie odpowiedzi nie mogło jeszcze być. Przez kilkanaście minut o głos prosiła dyrektorka niepublicznego przedszkola „Zaczarowany Parasol”, Dorota Czekaj. Właśnie sprawa przedszkola była najbardziej zapalnym punktem spotkania. Zanim do głosu doszła dyrektorka, rodzice dzieci, którzy też przyszli na to spotkanie zapytali, czy droga wzdłuż placówki nie uniemożliwi normalnego użytkowania obiektu.

- Proszę państwa, obok przedszkola nie będą jeździć ciężarówki, cały ruch obsługujący budowę odbywać się będzie przez teren PMP Poland. Takie porozumienie już zawarliśmy – wyjaśniał zastępca prezydenta, Jerzy Łużniak.

Dorota Czekaj zapytała, czy zamiast budować drogę dojazdową przez plac zabaw dzieci, nie można wybudować mostu przez Wrzosówkę.
- To jest niemożliwe z powodu braku miejsca. Ulica Wolności w tym miejscu biegnie bezpośrednio wzdłuż rzeki, tymczasem same łuki wjazdowe muszą mieć promień minimum 6 metrów. W dodatku most musiałby być podniesiony o metr powyżej jezdni. To jest niewykonalne – wyjaśniał dyrektor zarządu dróg i mostów, Czesław Wandzel.

Sprawa przedszkola zdominowała dyskusję. Rodzice i dziadkowie pytali, dlaczego wcześniej nikt im nie mówił o zamiarach wyprowadzenia przedszkola z tego obiektu, tylko są zaskakiwani hiobowymi dla nich wieściami.
- Wykorzystanie budynku przedszkola na ośrodek SPA był tylko jednym z wariantów który rozważaliśmy. Jednak okazało się, że koszty przebudowy byłyby zbyt wysokie. Dlatego zrezygnowaliśmy z tego wariantu. Część terenu zielonego zabierzemy pod drogę, ale w zamian przekażemy teren bezpośrednio sąsiadujący z parkiem. Przedszkole w tym miejscu było, jest i będzie – solennie zapewniał Jerzy Łużniak.

Jednak nie przekonał wszystkich zebranych. Mimo kolejnych chętnych do dyskusji prowadzący zakończył zebranie, które było jednocześnie konieczną konsultacją z mieszkańcami.
- Jelenia Góra jest jedynym miastem w Polsce, gdzie budowa basenów wywołuje protest, a 400 osób podpisuje się pod petycją w obronie przedszkola. Tak sprowokować mieszkańców trzeba potrafić – skomentował po spotkaniu jeden z samorządowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (98) Dodaj komentarz

~po parku bez rowerów 25-02-2009 16:50
Szkoda, że na temat parku i jego rewitalizacji praktycznie nic nie napisano w artykule, a szkoda - mam dwie zasadnicze uwagi do tej prezentacji - Pierwsza i najważniejsza dla mnie to brak, a nawet tak stwierdziła ta Pani całkowity zakaz poruszania się po parku ROWERÓW. Nie jestem zwolennikiem rozjeżdżania go w całości, ale wytyczenie jednej drogi rowerowej nawet z boku nie zaszkodziłoby walorom tego miejsca. Jak wyobraża sobie Pani architekt dojechanie rowerem z dzieckiem od basenów termalnych np. z Jeleniej Góry. Druga uwaga to te ohydne bramy, które może i ładnie wyglądają, ale wtedy gdy są zamknięte – czyli, aby je podziwiać trzeba zamknąć park. Po co wydawać takie wielkie miliomy na coś co z założenia nie będzie funkcjonalne. Polecam jako wzór bramy zabytkową koło Politechniki Wrocławskiej – prosta, a jaka ładna. Zbigniew Leszek prezes Towarzystwa Kolarskiego ,,I-KTK-N,,
~Tropiciel 25-02-2009 16:57
Coś smierdzi to korupcja - dlaczego miasto odkupowalo dwa hektary od PMP , skoro posiada wlasne 40 hektarów przy Dolnosląskiej -Sobieszowskiej ! przewidziane na takie inwestycje z mozliwościa rozbudowy calej infrastruktury i doskonalym dojazdem !! Za jakią cenaę odkupilo " misato" ten chybiony grunt i kto byl motorem tego interesu , aby spoleczne pieniadze wepchnąć w kieszenie prywatnych ludzi z PMP.! A co to za basny o lącznej powierzchni 1300 m , przecież jest to przecietna dzialka budowlana! Jak mozna pchać sie z inwestycja , skoro nie ma odpowiednich dojazdow i nie mozna ich wybudować z powody braku "promieni" na zakręt..Czy ruch będzie kierowany przez ciasnote przy wolności czy od korony przez chudo-wąską Fabryczna przy wrzosówce ? A Ludzie bedą dochodzic przez hale piatki , czy siodemki, albo przez biuro tachnologiczne od Alkatraz ! czy ta ulomna decyzja o budowie w tym miejscu fampowskim nie jest czasmi mocno naciskana przez grupe ludzi ktorzy wyniuchali dobry interes na projektach , przebudowach , rewitalizacjach , i innych sztucznych papierowych robotach aby wyciągnąc z miasta jak najwiekszą kasę , i pobudować za ogromne pieniądze ograniczony koszmar pod kazdym wzgledem , przy jednoczesnym wyniszczeniu parku.
~Kapitan Bomba 25-02-2009 17:02
"powstaną dwa baseny letnie i kilka basenów pod dachem, połączone z tymi na zewnątrz. Ogółem powierzchnia lustra wody ma wynieść 1.300 metrów kwadratowych" tzn że gdyby miał to być jeden basen to byłby długi na 36m i tak samo szeroki ale czytamy że będzie ich kilka czyli może 3 lub 4 a to już nie będą baseny tylko łaznie miejskie lub sadzawki. A czy warto budować sadzawki? lepiej było by wyremontować basen który jest już w parku Zdrojowym a za reszte pieniędzy wybudować coś pod dachem ale nie sadzawki 5/5
~!!TYPOWE!! 25-02-2009 17:11
Boze ludzie, wy to szukacie dziury w calym! Nie ma to jak polska! Ktos chce cos zrobic to od razu pisze sie petycje o onrone czegos co i tak w normalnych warunkach ekonomicznych niemialoby racji bytu! Pomsylcie, co bardziej wplynie na rozwoj naszego regionu? Petycje, w obronie przedszkoli o czego tam jheszcze sie nie wymysli czy Budowa kompleksu basenow z WODAMI TERMALNYMI?!
~Kapitan Bomba do ~Tropiciel 25-02-2009 17:14
No i własnie to jest ciekawe dla czego zamiast rozbudować miasto zwala sie wszystko na kupe i ścieśnia.Myśle że trzeba sie do lasu wyprowadzić zbudować szałas i żyć z dala od tego całego bur...
~Łuzniak obiecuje... 25-02-2009 17:25
że nie zostanie zlikwidowane przedszkole?! Jako mieszkanka osiedla Czarne i matka moge przestrzec wszystkich rodziców w Cieplicach. Nie wierzcie tym ludziom! Kilka lat temu ten pan obiecywał, że na naszym osiedlu, gdzie i on mieszka, nie zostanie zlikwidowana szkoła podstawowa. Obiecywał! A potem szkoła została zlikwidowana, a on urządzał spotkania z panem Kusiakiem i udawał greka! To są ludzie, którym nie można wierzyć. Musicie walczyć o swoje przedszkole!!!
NICpoŃ 25-02-2009 17:29
nie ma basenów - źle, mają być - jeszcze gorzej. Do tego jeszcze protesty, podpisy - normalny cyrk. Ja też poprotestuję!! Sprzeciwiam się protestom i innym cudom zmieniających życie w Jeleniej w jakieś kuriozum. Podobno wymienione w tekście przedszkole dzierżawi obiekt od miasta za darmo - też protestuję, bo w końcu dlaczego jedni płacą a inni nie?!
~ 25-02-2009 17:52
Jakie przedszkole. ja pier.. i tak 6-cio latki beda szły do szkoły.. MAJĄ BYĆ BASENY !!! nie chce mi sie brodzić na 11-ce a tym bardziej do Świebodzic albo do Jablonca czy Liberca jechac zeby sie zrelaksowąc bo banda matek chce przedszkola... porostu bez komentarza
~Zyga spod walow. 25-02-2009 17:56
W tej dyskusji ,nie chodzi o konfliktowe przedszkole , ani o to że basenow ma nie byc , lecz o mądra inwestycje ktora nie bedzie zmarnowana - jako publiczne cięzko wypracowane pieniądze. Dlatego nie może byc w żadnym przypdaku inwestycja basenowa zlokalizowana na terenach bylej fampy i jeszcze za wykupiony teren przez miasto nie wiadomo po jakie licho. Tam ma byc poszerzony park o ciekawe odmiany botaniczne z dostepem do bieżącej wody z Wrzosówki . A inwestycja ma byc dostepna dla wszystkich mieszkańcow i dla przyjezdnych z calego wojjewództwa ma mieścic sie przy Sobieszowskiej tam gdzie planowano wraz z parkimgiem na 600 samochodów minimum , ma byc dochodowa z cala infrastruktura i nie moze byc dotaowana. bo przez kogo? Niech nie mysla klany Pawlowskich że zaraz ukrecą lody na pieniądzach budzetowych poczynajac od kosztownych projektow tzw,. rewitalizacji! psu na bude wartch !. Bajurki , sadzawki tez nie mogą być , bo ludzie utopia decydentów, radnych jako utrzymankow budzetu i wielkich indolentow. Ale będzie wesolo!
~BC 25-02-2009 18:07
Mam wiele wątpliwości do przedstawionych projektów, szczególnie po prezentacji w wykonaniu niejakiej Ś. Ta osoba już na wejściu wzbudza nieufność! Osobiście nie życzę sobie, żeby jakaś-tam-pani mówiła nam co mamy i czego nie doceniamy! Ona miała się skupić rzeczowo nad projektem a nie filozofować głupio! To co przedstawiła można przygotować w jeden wieczór w kilku wersjach! Takiej kobicie nie zależy na tym co tu pozostanie, co będzie za rok czy dwa - ona zwinie kasę i pa-pa! Czy projektu nie może wykonać ktoś z JG? Otóż może, może - tylko trzeba odpowiednio przygotować przetarg. Może to także zrobić obecny administrator parku! Jeżeli chodzi o sprawę przedszkola - to jest to normalna paranoja! Dyrektorka przedszkola (dbająca o swoje miejsce pracy) i kilkanaścioro rodziców (znudzonych i żądnych zaistnienia) dyktuje warunki całemu miastu! Należy dać im porównywalne warunki w innym miejscu Cieplic a budynek przeznaczyć na obiekt przybasenowy!!! W przecinym razie to przedszkole między rzeką, ulicą a basenami - będzie jakimś dziwolągiem, potwierdzającym słabość Prezydenta (gospodarza całego miasta). Osobiście nie wierzę w realizację tych projektów.
~Spity Gonzales 25-02-2009 18:48
A ile to trzeba wypić , żeby coś takiego wymyślić ? Wannę , to ja mam w domu. Dojazdu do niej też nie mam. Muszę dochodzić.
~portier 25-02-2009 18:59
Z jednej strony chora lokalizacja na taki obiekt, totalny brak miejsca, no chyba że PMP łaskawie będzie coś odsprzedawać za kosmiczne pieniądze, a prezydent miasta będzie piał nad udanym zakupem. Z drugiej strony jak ktoś już napisał garstka rodziców, którzy poczuli siłę w kupie i będą bronić przedszkola... chyba dla swoich wnuków. Cała sytuacja przypomina powieść w stylu Franza Kafki...
~przyszły kąpielowy 25-02-2009 20:03
dajcie wreszcie coś zrobić temu Prezydentowi!!! Zadaniem własnym miasta jest zapewnić miejsca dla dzieci w przedszkolu, zadaniem miasta jest rozwijać i inwestować. Pan Prezydent musi to pogodzić. Wreszcie wybuduje baseny, o których wszyscy mówią, ale garstka utrudnia, wymyśla, przeszkadza, blokuje. Panie Prezydencie tak trzymać i do przodu.
~wiarygodny 25-02-2009 20:39
Ludziska .Nie dajcie się omamić spółce Obrębalskiego.Żadnych pieniędzy nie dostaną na termy.Kązdy projekt złożony popdlega ocenie Komisji Oceny Projektów i nie ma żadnej pewnośći ,że na ten cel dostaną pieniądze a w dodatku jest kryzys i na fanaberie panów Obrębalskiego i Łuzniaka może nie starczyć pieniędzyu.Tutaj trzeba dodać,że piorytetem w przyznawaniu środków unijnych będzie Euro 2012 czyli Wrocław.Piorytetem marszałka województwa dolnoslaskiego jest w tej chwili:stadion we wrocławiu,lotnisko jego rozbudowa oraz obwodnica południowa we wrocku i na to pójdą pieniądze a teren obliźe się smakiem.Taka jest prawda.Tak to wygląda z grubsza.
~Lawenda 25-02-2009 20:51
Byłam na tej pseudo konsultacji. Prezydent, który mieszka na Osiedlu Urocza, poprzez swoich ludzi poinformował nas - mieszkańców Cieplic o SWOIM projekcie budowy term i rewitalizacji parków: Norweskiego i Zdrojowego. Dyskusji nasza ukochana władza sobie nie życzyła i dlatego p.Pawłowski z p. Łużniakiem "gasili" dyskusję w chamski sposób lub udawali, że kogoś nie widzą. My Ciepliczanie chcemy jednak usłyszeć odpowiedz na zadane pytanie: czy były robione badania pod kątem natężenia ruchu drogowego ulic Fabryczna, Wolności i Cervi, szczególnie tych dwóch ostatnich.Już dzisiaj okoliczni mieszkańcy mają problemy z dojazdem do domów i przejściem na drugą stronę ulicy. Wszyscy chcemy term! Pieniądze na nie są nasze, a nie z kieszeni Prezydenta, jego Z-cy, czy też p. Pawłowskiego. Dlatego też winne być wydatkowane w sposób przemyślany i ekonomiczny. Co będzie jak Cieplice "się zakorkują"? Dla mnie kuriozalna jest"uspokajająca" odpowiedz p. Łużniaka, w sprawie natężęnia ruchu samochodów na drodze wybudowanej /na lub obok/ Przedszkola, że po niej jeździć będzie niewiele samochodów na godzinę, bo przecież parking n ie jest duży. Skąd ci amatorzy kąpieli będą wiedzieć, że już na parkingu nie ma miejsca i trzeba jechać na ul. Langego, Fabryczną czy inną. Samochodziarz nie będzie szukał parkingu. ON SOBIE ZAPARKUJE NA ULICY CERVI, PODG'ORZYNSKIEJ, STASZICA itp. a na Langego nikt nie pojedzie. Jeszcze sobie obliczmy ile spalin wchłoniemy i wtedy zastanówmy się nad rewitalizacją Parków /świetna sprawa/. Czy obecna na tym spotkaniu radna z Cieplic p.Zofia Czernow oraz przewodnicząca TPC p. Małgorzata Turowska nie zastanawiały się nad tym? Wszystko jest takie piękne?
~pm 25-02-2009 20:59
Czy zwolennicy tej budowy i lokalizacji nie widzą, że za duże pieniądze zbudowany zostanie kałuża o pow. 1300 mkw. A gdzie szumnie zapowiadany kompleks basenów termalnych ? Basenów a nie wanien ? W projektowanych termach nie będzie miejsca dla dużej liczby osób, chętnych będzie za to wielu (przeciez nasze miasto i okolice to cca 100 tys. mieszkańców, a dodatkowo turyści i kuracjusze uzdrowiska) wobec czego bilety będą horrendalnie drogie a my nadal będziemy jeździć do Czech.
~szmer 25-02-2009 21:00
Przecież ma to być atrakcja również dla turystów z pobliskich miejscowości jako inwestycja poprawiająca nieistniejąca infrastrukturę naszego regionu. Jeżeli tak to faktycznie 1300 m to śmiech w dzisiejszych realiach. Panowie w ratuszu zbudujcie atrakcję turystyczną a nie łaźnię miejską.
~musztarda delikatesowa 25-02-2009 21:02
brawa dla redaktora za PMP Poland - to fabryka w Radomiu, w Cieplicach - PMPoland.
~? 25-02-2009 21:02
W kazdym normalnym kraju w parkach wlasnie istnieja drogi dla rowerow ; z tych sciezek z powodzeniem kozystaja jezdzacy na rolkach i rowerami w zimie narciarze biegowi. Dziwie sie ze uzdrowisko nie promuje ekologi i sportu amatorskiego w jego czystej postaci .Nawet polisja parkowa porusza sie tam na rowerach lub w wielkich parkach konno,czasem zdaza sie straznik na Quadzie ale przewaznie ma jakies pakunki lub cos przewozi .Park wCieplicach to nie tylko zdrojowy ale i dalej w kierunku sobieszowa i stawow,piekne tereny na przejazdzke z dzieckiem na rowerach czy rodzinny wypad na rolki .Prosimy radnych o przemyslenie ponowne tego zagadnienia czy to takie trudne ,najdrozsze jest poprawianie bledow.
~alexx 25-02-2009 21:09
zaproscie pana Rydzyka on wam to zalatwi.....
~ABE 25-02-2009 21:14
Zdjęcie nr 15 - "czy te oczy mogą kłamać....." :)
~oficer rez. 25-02-2009 21:24
p.Czernow proponowała budowę basenów przy ul. Dolnośląskiej. To jest dobre miejsce. Tam trzeba budować.
~wie39 25-02-2009 21:32
ktoś zrobi na tym kokosowy ineres-może CBA przyjżałoby się poczynaniom decydentów?
~mieszkaniec2009 25-02-2009 21:42
Podpisuję się obiema rękami - Nie dziwię się Pani Dyrektor przedszkola - to jej BIZNES i o to gra . Dziwię się natomiast Panu Prezydentowi - tej Pani nie odpowiada prowadzenie działalności w tym ( wynajmowanym od miasta BEZPŁATNIE ) budynku to należy z nia rozwiązać umowę najmu!!!! Niech w tych Cieplicach coś w końcu powstanie dla mieszkańców. Uważam,że lokalizacja term w tym miejscu nie jest najlepszym rozwiązaniem , ale zawsze coś.
~beguw 25-02-2009 22:22
Czernow popiera wszystko to, co każe jej Obrębalski i Łużniak, bo się już zapisała do PO i przestała być niezależna. A ciekawe co teraz zrobią radni, którzy mają grunty na Sobieszowskiej, bedą bojkotować termy czy popierać. Łużniak już zapowiedział, że jedna z miejscowych firmy wykona wszystkie metalowe elementy - ciekawe czy to Ładziński ?
~Jagoda Halina 25-02-2009 22:41
Jestem za Termami. Niech wreszcie coś w tym miescie powstanie. Wiadomo, że się wszystkim nie spodoba, bo zawsze tak jest było i będzie.
~taa 25-02-2009 23:07
przecierz to się w głowie nie miesci. Miasto kupuje za cięzkie pieniądze teren od Firmy PMP a po drugiej stronie Cieplic tyle terenu, tyle przestrzeni do zagospodarowania, to tylko w Poslce takie parodie !!!
~Do mieszkańca 2009 25-02-2009 23:10
Pan prezydent z pewnością skorzysta z wszystkich możliwości żeby "umilić" tej Pani życie. Może właśnie szuka kogoś na jej miejsce to się mieszkańcu 2009 a może mieszkanko 2009 szybko zgłoś. Ja się dziwię że tak naraża siebie stojąc w obronie dzieci i rodziców, ale widać ma odwagę. To nie przedszkolaki chcą zająć teren aqaparku tylko inwestor czyli miasto chce pozbawić ich terenu a nawet przedszkola. Dzieci do domu dziecka a stare baby, które krzyczały na spotkaniu zeby zlikwidować przedszkole, do SPA. A można to poprostu pogodzić. Potrzebne jest i przedszkole i aqapark. Trzeba brać pod uwagę wszystkie potrzeby mieszkańców.
~rocco 25-02-2009 23:35
rzeczywiście 1300 metrów to nieco mało biorąc pod uwagę fakt że ma być to jedyny taki obiekt,nie biorę oczywiście pod uwagę basenu w szkole nr 11 ,masakra,przecież tam będzie walka o miejsce,a może rezerwacje będą ?masakra.no i jeszcze pytanie,po co grodzić park,tyle czasu było dobrze a atu nagle taka bzdurna inwestycja,a może to na wiewiórki żeby czasem nie uciekły ??....: )....żenua...
~zagwozdka 25-02-2009 23:56
Jeżeli rewitalizacja parku ma wyglądać jak (szeroko opisywana i jakże skuteczna) rewitalizacja ulicy Wojska Polskiego to może Pan sobie Panie Prezydencie zrewitalizuje pamięć ze skutecznością odwrotną do wyżej opisanych. Co do samych symulacji komputerowych to wielkość leżaków albo jest przesadzona, albo to basen jakiś nieduży. A i jeszcze te rurki dla niemowląt ! Jaka władza taki rozmach ?
~Do rocco 25-02-2009 23:59
Ogrodzenie i to jakie? Kute. I to musiała wymyślić Pani Śniegucka-Pawłowska z Warszawy. Ta pani przez godzinę nudziła o trawkach,ławeczkach i kwiatkach, które może kiedyś wyrosną w tym parku. Przy okazji krytykując wszystkie inne parki. Projekt term wykonała jakaś firma z Gliwic, wybuduje pewnie ktoś z Gdańska a rewitalizację parku czyli sadzenie roślin zrobią Poznaniacy. A dla nas zostanie płacenie za bilety. "Nasz" pan prezydent to potrafi zadbać o interesy ale tylko swoje.
rymcycymcy 26-02-2009 0:12
Nasze władze powinny w końcu pomyśleć o przeniesieniu tej Wrzosówki gdzieś za miasto. To jest dobra okazja ;)
~boapl 26-02-2009 6:56
Ludzie, pytanie o cene pobytu na termach jest jak najbardziej na miejscu. 1. Cena biletu powinna byc ujeta w a...lizie finansowej calej inwestycji. Wynika z niaj kiedy sie ona zwroci i czy wogole bedzie na siebie zarabiac. Dodatkowo jezeli cena biletu bedzie za wysoka to sie okaze ze te ermy sa tylko i iwylacznie dla "urzedniczej smietanki" i ich rodzin a mieszkancy nadal beda jezdzic do Swiebodzic czy Liberca. 2. Jakie koszty funkclonowania przewiduje inwestor czyli miasto, bo nie chce aby miasto musialo doplacac do interesu co roku po 1 czy 2 min PLN. A pozniej po okresie ochronnym z powodu doplaty, sprywatyzuje sie to za marne grosze, bo generuje tylko straty, a prywaciaz wie co zrobic aby generowalo zyski. 3. Ciekawi mnie ile bedzie kosztowal teren odkupiony od PMP. Jezeli bedzie sie zblizal do 10 mln PLN to czy nie lepiej ze wzgledow strategicznych wykonac odwiert na terenach przy Sobiesowskiej/Lubanskiej. Na koniec. Jezeli a...liza kosztow funkcjonowania term nie zostala zrobiona, miedzy innymi zalozona cena pobytu, to ja bardzo dziekuje tym wszystkim doktorom i profesorom z ratusza.
~Lawenda 26-02-2009 7:16
Zgadzam się z kimś ktom pisał o godz. 23:10. Teraz nasza 'KOCHANA WŁADZA" pokaże jak się każe niesubordynację. Pani Dorota Czekaj może być pewna, że obrona dzieci nie popłaca. To prawda, że p.Czekaj broni też swojego i jej personelu miejsca pracy, ale po to utworzyła niepubliczne przedszkole, żeby dbać o dzieci m.in o ich płuca. NIKT Z PANOW PREZYDENTOW ani też PAN PAWLOWSKI nie mają dzieci małych, mieszkają gdzie indziej, więc nie rozumieją protestu DYREKTORA PRZEDSZKOLA, RODZICOW lub ich DZIADKOW. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W poprzednim poście zapomniałam przypomnieć, że jak sobie radzią: Prezydent i jego zastępcy z samochodziarzami to widać na ulicach placu Ratuszowego i jego okolic, a parking piętrowy stoi. Tak też i będzie i między parkami. Jeszcze tylko chciałam przypomnieć, że pieszy trakt wiedzie z pl. Piastowskiego poprzez park Zdrojowy obok Norweskiego na wały. Nie wiem co broni /lub czyich interesów/TPC z p. Turowską na czele, dyrektor Uzdrowiska p. Jałako oraz p. Pawłowski szef Politechniki.
~Tubylec 26-02-2009 7:35
Kompletna paranoja. Czy miasto stać na to aby wykupić kawałek gruntu od PMP? Czy cena wykupu nie pokryje kosztów przesyłu wód termalnych w rejon ul. Dolnośląskiej lub wykonania nowego odwiertu? Czy nie chodzi tu aby wykupem kawałka gruntu za kolosalna kwotę podreperować podupadający PMP? A może chodzi o wyprowadzenie pieniedzy z miasta i podzielenie się z "kimś" z PMP? To są ważne pytania, których nie zdołano zadać na pseudokonsultacjach, gdyż p. Pawłowski sprawnie kierował tym przedstawieniem. Może takie pytania zaczną niebawem zadawać funkcjonariusze którejś ze służb stojących na straży bezpieczeństwa i praworządności. To jest dla nich temat. Miasto posiada własne grunty najlepiej nadające sie do ulokowania tej inwestycji, a lokuje nasze pieniądze w jakimś niejasnym interesie. Mam nadzieję, że prokuratura, CBA, ABW, CBŚ i inne służby nie śpią.
~Nadszyszkownik 26-02-2009 8:07
Jak ja kocham tych ludzi powyżej, którzy się tak wspaniale nakręcają, ba nawet nawiązują do postów jeszcze nieopublikowanych, tak są zacietrzewieni - W sumie niezła jazda. Najważniejsze żeby ślepo bronić nie do końca zasadnych teorii, wirtualnych odwiertów, stawiać ciągłe zarzuty i podnosić spiskową teorię dziejów. Przykre tylko, że gdy kiedyś ta inwestycja powstanie i będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, to te same osoby ogarnie amnezja, a wszem i wobec będą oświadczały, że one zawsze były za. Przecież w końcu w necie jest się prawie anonimowym. Zyczę więcej optymizmu, zrozumienia oraz otwarcia nawet wobec pomysłów i koncepcji, co do których może i mamy wątpliwości, ale podobno których wszyscy chcemy - dla dobra nas i miasta.
~lala 26-02-2009 8:29
Boże ludzie czego Wy tak naprawdę chcecie? jak nie ma aquaparku to jest źle, jak jest szansa, że powstanie to też coś Wam nie pasuje. Nie potraficie się z niczego cieszyć, tylko ciagle narzekacie!! A czy przedszkolaki nie będa się cieszyły gdy będa miały mozliwość pójść z rodzicami na porządny basen i się pobawić??zastanówcie się rodzice!!
~przedszkolak 26-02-2009 8:40
jam mam plośbe do pani Dylektol. Pse pani a my tez chcemy sobie popływać w basenie bo ja nie lubie lezakować. Cy nie mozna tego załatwić by nase psedskolaki chodziły sobie na basen? Rodzic przedszkolaka: no właśnie - myślę, że warto rozważyć sprawę nauki pływania dzieci już w wieku przedszkolnym. Jeżeli byłoby to możliwe, jestem gotowy, za dodatkową rozsądną (czyli obniżoną - karnet) opłatą, posłać dzieciaka na taki basen, jako ma to miejsce (jak my to mówimy) w naszej Europie. Tak na marginesie, to trzymam kciuki za dobrą inwestycję.
~szczęśliwy mieszkaniec 26-02-2009 8:47
żenada dzieci które za rok lub dwa zapomną o przedszkolu , za kilka lat jak porosną dowiedzą się że przez głupotę ich starych mieszkają w zacofanej mieścinie w której chcąc się rozerwać w wolnym czasie muszą użyć granata ,bo przecież mieszkamy w miejscowości turystycznej w której atrakcje mamy za każdym rogiem.Poco nam dodatkowe bajery ,ścieżki rowerowe ,basen ,stadion miejski, hala sportowa z prawdiwego zdażenia ,multikino,cieszmy się tym co mamy, inni mają mniej ,słyszałem o 100 000 miastach na północy rosji które też nie mają basenów (a tylko dla tego że jak naleją wody do basenu to po godzinie mają lodowisko).Jednym słowem tylko tak dalej a obudzimy się za kilka lat w du..... europy z mażeniami o turystycznym eldorado .
~rocco 26-02-2009 8:47
ja się cieszę że powstanie,martwi mnie jednak że znając nasze władze będzie to ostatnia taka inwestycja więc dlaczego ma być nieudana,czy myślicie że 1300 m2 wystarczy dla Jeleniogórzan ???
~MareK Kwiatkowski 26-02-2009 8:51
Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi tym z przedszkola? Nie rozumiem tego. Sprawa jest poważna, bo przecież taki basen może przynieść duże korzyści całemu regionowi. Zamiast zastanawiać się nad naprawdę ważnymi sprawami zajmujemy się banialukami. Najważniejszą kwestią tego projektu jest finansowanie i strategia na późniejsze użytkowanie. Podejrzewam, że pani z publicznego przedszkola liczyła9jeśli jest właścicielem obiektu), że sprzeda swój budynek pod spa ale nie dostała oferty od miasta i teraz będzie działała na szkodę projektu. Z tekstu nie wynika jednoznacznie jak ma przebiegać droga do term, przez plac zabaw czy wzdłuż przedszkola. Ktoś tu perfidnie kłamie i sieję zamęt.
~matka 2 26-02-2009 9:03
Uważam, że termy powinny powstać bo w przeciwnym razie Cieplice umrą śmiercią naturalną!! A co do przedszkola ludzie nie komentujcie rzeczy o których nie macie pojęcia łatwo się krytykuje jak problem nie jest Wasz!! Miasto powinno zagwarantować albo nowy budynek przedszkola albo na wstępie uczciwie poinformować dyrektora i rodziców o zamiarach a nie kłamać!! w Cieplaiach jest jedno przeładowane przedszkole więc setka rodziców będzie musiała stanąć w kolejce do pośredniaka po zasiłek bo trzeba będzie z dziećmi w domu zostać!!! ale wy to macie gdzieś nie wasz problem!!!!!
~Ciepliczanin 26-02-2009 9:17
1. Cieplice z racji walorów lokalizacyjnych, zasobów wód termalnych, tradycji lecznictwa uzdrowiskowego, powinny być miastem uzdrowiskowym. 2. Bliskość granic oraz w/w walory mogą mieć wpływ na rozwój uzdrowiska. 3. Planowane Cieplickie Termy mogą być celem podrózy krajowych i zagranicznych gości a przede wszytkim mieszkańców miasta i regionu, pragnących powrotu do zdrowia ale i skorzystania z możliwości tak modnego w ostatnich latach wypoczynku weekedowego. 4. Nieoceniony skarb wód termalnych posiadajacych energie leczniczą powinien iść w parze z rozsądkiem inwestycyjnym. 5. Centrum wód termalnych, to powinno być zatem miejsce świadczenia usług rehabilitacyjnych i medycznych. 6. Planowany poarking na 60 samochodów jest nieporozumieniem, przy takim centrum niezbedny jest parking na kilkaset aut. 7. Termy Cieplickie powinny \" nakręcić\" koniunkturę przyczyniając się do powstania nowego centrum uzdrowiskowego. 8. Obecność Term Cieplickich spowoduje zapotrzebowanie na grunty pod budowę pensjonatów, hoteli i domów wypoczynkowych wraz z cała infrastrukturą. 9. Powstaje pytanie czy \"wciśnięcie\" Terma Cieplickich w kawałek fabrycznego gruntu oraz bezpośrednie sąsiedztwo hal fabrycznych oraz utrudniona komunikacja, brak odpowiednio dużego parkingu w bezpośerniej bliskości Term, to dobry pomysł? 10. Czy \" decydenci\" i projektanci Term Cieplickich nie powinni udać się w podróż na Wegry i do Słowacji, tam funkconują od dawna dobrze zorganizowane centra wód termalnych, może nie jest za późno?
~zdumiony 26-02-2009 9:25
Co to za "konsultacje" na których nie wolno dyskutować? A w ogóle te nasze prezydenty nie budzą zaufania. Ton wypowiedzi, argumentacja, mimika robi wrażenie, że sami nie wierzą w to co mówią. Osobny temat to p. Czernow, która zna się na wszystkim i wszyscy wokół winni tylko słuchać.Podziwiamy ją takżę za to, że każda władza ma ją za swojego człowieka. Jak tego dokonuje?
~Lawenda 26-02-2009 9:26
Do p. Kwiatkowskiego. Jeżeli ktoś perfidnie kłamie i sieje zamęt, to napewno nie Dyrektorka. Trzeba było być na pseudokonsultacjach w pałacu. Przedszkole pod SPA to nie jest kreci projekt pani Dyrektor. Zresztą zarówno on a jak i rodzice dzieci nie sa przeciwko termom. Oni chcą tylko zachować plac zabaw. POroblem tkwi tylko w natężeniu ruchu drogowego. Mieszkamy ponoć w UZDROWISKU.
~portier 26-02-2009 9:31
W sumie to wizualizacja fajna :D Jeżeli ufać proporcjom to fajna wanna będzie, też chcę taką. Panie Obrębalski przeznaczę wam nawet 5 ha, tylko żeby to jakuzi było trochę większe :D
~do ~Ciepliczanin 26-02-2009 9:49
Widziałeś człowieku projekt basenu przy Hotelu Jan? I wody termalne i niesamowite widoki, tam będą przyjeżdżać ludzie, a nie do sadzawki im. Obrębalskiego. Termy tak, ale nie taki gniot, chyba stać nas na porządny obiekt, jeżeli ma to być centrum wód termalnych, a nie brodzik.
~Miś 26-02-2009 9:53
Zwracam się z apelem do decydentów i ludzi odpowiedzialnych za realizację budowy"Term Cieplickich " o poważne rozważenie lokalizacji.Takiemu ośrodkowi jak planujecie musicie zapewnić dogodny dojazd różnymi środkami komunikacji bez konfliktów z mieszkańcami i przedszkolem.To miejsce jest zbyt ograniczone na taką inwestycje.Proponuje rozważyć wykup całego PMPoland/ i tak praktycznie nic nie produkuja albo w najbliższym czasie nie będą/ i ten obszar z całym parkiem przeznaczyć na Aqwapark. Da to większe korzyści dla Cieplic a ludzie znajdą pracę w obsłudze Aqwaparku. Prezesów wysłać na ryby - tylko to umieją robić.
~Ciepliczanka 26-02-2009 10:02
I mieszkańcy i przyjezdni chcą korzystać z basenów, pacjenci Uzdrowiska cieszą się z bazy leczniczej ale dziwią się, że brakuje basenów do popływania. Proszę, nie przeszkadzajmy w budowie tej inwestycji. Wspominam młodość, gdy kąpałam się w basenie przy Lubańskiej, na basenie w Sobieszowie, nawet w niewielkiej niecce w Parku. Jestem przekonana, że ta inwestycja ożywi nasze miasto i zaowocuje innymi pomysłami. Czekam i marzę, że po przejażdżce rowerowej wskoczę do basenu a potem na parkowej ławeczce - piękna sprawa.
~mieszkanka 26-02-2009 10:31
Cieplice maja jeszcze dwa przedszkola
~Marek Kwiatkowski 26-02-2009 10:34
@ matka2 Rozumiem więc, że basen stał się kartą przetargową i albo będzie rozwiązany problem przeładowanego przedszkola, albo nie będzie basenu. Takie działania nie są w porządku wobec mieszkańców, którzy liczą na korzyści związane z wybudowaniem basenu termalnego. Jeśli jest problem z przepełnionym przedszkolem to proszę udać się do swoich radnych i postarać się mu zaradzić.
~kac 26-02-2009 11:05
To rzeczywiście jakaś paranoja śmierdząca nieczystymi intencjami a powiem,że i interesami grupy pmp. Stawienie za miliony kurnika i to jeszcze w takim miejscu świadczy o słabośći wizji naszych władz, które biorą "obcych" do pracy a gdzie lokalny patriotyzm.Jeśli tak będziemy podchodzić to za 5 lat nie będzie w JG mieszkało już 86 tys. a 50 tys. obywateli. I tak zbliżaja nas kochani rajcy z teoretykami u władzy do nieuchronnej tułaczki za chlebem.
~FAN 26-02-2009 11:09
Mam również nadzieję, że nasi decydenci będą w swoim czasie odpowiednio rozliczeni za swoja decyzję. Wciskanie takiej inwestycji z wykorzystaniem naszego skarbu, gorących źródeł, w zaplecze fabryczki to ewidentne nabijanie komuś ogromnej kasy. Miasto ma swoje ogromne tereny na Dolnosląskiej z możliwością dalszego rozwju niemal bez ograniczń. Możliwości dojazdu dla wszystkich, naszych mieszkańców, turystów z Polski, Czech i to beż większych utrudnień. Parkingi na odpowiednią ilość samochodów. I tego władze miasta nie wykorzystują a wchodzą w układy z PMP? Ile za grunt zapłacono? Wiadomo, że w będzie ciasnota i chcąc się ratować miasto będzie musiało zabiegać w przyszłości o dokupienie gruntów od PMP. Możemu sobie tylko wyobrazić za jak wywindowane ceny. Ocknijcie się rządzący, zanim nie jest za późno!!!
~ 26-02-2009 11:16
Moi Drodzy!! Termy Cieplickie Czy inaczej AKUAPARK , zawsze wzbudzały /i wzbudzać będą/, emocje !!! Rozbudzono bowiem w społecznosci lokalnej wiarę, że są one lekarstwem na wszystkie zło i lniezbędnym elementem dla szczęśliwości wiecznej ... A ja Wam mówię, że rację mają umiarkowani optymiści, którzy mimo wszystko dostrzegają tu element kwiatka do kożucha !!! Pamyślmy zatem trochę ! Czy czasem racji nie mają ci, którzy dostrzegają , iż wydatek 48.- mln. to jednak trochę ponad nasze możliwości ? Przecież nasze dochody roczne /netto/, to niecałe 65,- mln, a obecne zadłużenie to ponad 107,- !!!. Czy lokalizacja wciśnięta w taki zakątek, to czasem nie jest coś podobnego do słynnego parkingu wielopoziomowego, który z...ł, bo nikt go nie może znależć ?! Mam również podobne wątpliwośći, jak kilku internautów, czy w dobie kryzysu finasów Państwa, ktoś zechce pozytywnie zaopiniować przyznanie dotacji na ten kwiatek !! Zauważmy wreszcie, iż porównywalny kompleks Hotelowo - Rekreacyjny, buduje Gołębiewski w Karpaczu, ale za swoje pieniądze !!! Niedaleko w Wojcieszycach, w Hotelu Jan, jest basen z wodą termalną /15,- zł/godz./ i świeci pustkami !!! Rozejżyjmy się drodzy Ciepliczanie i popatrzmy na te obdrapane kamienice wokół centrum, na zaniedbane podwórka i place. Na cuchnącą Wrzosówkę i brak ka...lizacji w znacznej części dzielnicy oraz wiele braków w infrastuktórze tego rejonu Miasta. Czy to wszystko, nie powinno powstać właśnie za te nasze 48,- mln ??? Natomiast AKUAPARK - OWSZEM , ale jako tzw. MULTIPLEKS w rejone Sobieszowska Lubańska, oznaczałoby to, że inwestor prywatny, wybuduje hotele, galerie, multikino, restauracje itp. A przy okazji AKUAPARK .. a może nawet przyłączy wiele mieszkań do ogrzewania termalnego ??? Przecież rurociąg będzie musiał przebiegać przez środek miasta !!??? Czy to jest możliwe ??? Oczywiście !!!! Wszystkim którzy w to wątpią, przytoczę fakt autentyczny z czasów mojej kadencji w radzie . Pewien inwestor, zaproponował , iż za szybkie umożliwienie /zgodnie z prawem/, postawienie hipermarketu, wybuduje miastu KRYTE LODOWISKO za ok. 10,- mln.. !!! Potraktowaliśmy to wówczas jako łapówkę i nic z tego nie wyszło !! Więc drodzy Ciepliczanie, nie łudzcie się. Gdyby do nas /zamiast Karpacza/, zgłosił się Pan Gołebiewski i chciał nam - tak przy okazji wybudować AKUAPARK, to Rada potraktowałaby to jako łapówkę . Więc nie przyszedł !!! Pozdrawiam ; Józef Gajewski ..
~Do wszystkich, jeden z tych "zŁych" rodziców . 26-02-2009 11:44
Rodzice dzieci uczęszczających do tego przedszkola nie blokują budowy TERM i nie mają takiego zamiaru. Wszyscy na te termy czekamy z niecierpliwością i jeżeli muszą być w tym właśnie miejscu to niech będą. Funkcjonujące w tym miejscu od wielu lat przedszkole nie przeszkadza w realizacji zaplanowanej inwestycji. Chcemy tylko żeby władze miasta zapewniły bezpieczeństwo nazym dzieciom podczas budowy. Tydzień temu na spotkaniu prezydenta z rodzicami w przedszkolu okazało się że sprzęt ciężki będzie poruszał się obok bawiących się w piaskownicy dzieci a budynek przedszkola jest objęty planem przebudowy na SPA i przygotowywany do przetargu. Ciekawe dla kogo? Postulowaliśmy żeby w czasie budowy sprzęt dojeżdżał przez PMPoland. Powiedziano nam że to niemożliwe bo zakłóci proces produkcyjny, a wczoraj okazało się że jest to możliwe i nie trzeba narażać bezpieczeństwa dzieci, przynajmniej na tym etapie. Bardzo się z tego cieszymy i uważamy że wystarczyło trochę dobrej woli żeby to załatwić. Myślę że most też można zrobić, ale pewnie chodzi o zajęcie budynku przedszkola. Gdzie znajdą się miejsca dla ponad 100 dzieci? Przypominam że mówimy tu o dzieciach w wieku od 3 do 6 lat. Mamy chodzić z dziećmi do pracy czy zasilić szeregi bezrobotnych? Dlaczego władze miasta nie chcą wskazać innej lokalizacji dla przedszkola o którą prosiliśmy na spotkaniu. Chcą to załatwić po swojemu. Stąd te protesty. Obiecano nam spotkanie i przedstawienie alternatywnych rozwiązań. W zamian za to urządzono "szopkę" z niby mieszkańcami Cieplic (urzędnikami miasta). Nikt nie każe nikomu dokonywać wyboru czy termy czy przedszkole. Chcemy bardzo żeby powstały TERMY CIEPLICKIE ale chcemy też mieć przedszkole dla naszych dzieci zamiast SPA z którego i tak pewnie nikt z nas nie skorzysta. Cieszymy się również z zapewnień P. P. ze przedszkole było , jest i za dziesięc lat też tutaj będzie. Chcielibyśmy w to wierzyć, ale po tym co ułyszeliśmy z ust P.P. na zebraniu w przedszkolu mamy wiele wątpliwości. Nie bojkotujemy tej inwestycji tylko oczekujemy uczciwego potraktowania. Dlaczego mamy dbać o interesy P.P. a nie o dobro naszych dzieci. Czy tak trudno to zrozumieć? Mam nadzieję że wyjaśniłem wszystkie niedomówienia.
~ Tubylec do nadszyszkownika 26-02-2009 11:55
tam gdzie w grę wchodzą publiczne pieniądze i interes prywatny (grunt należy do PMP - prywatnej spółki) zawsze będą nasuwały się wątpliwości, tym bardziej, gdy są lepsze rozwiązania lokalizacyjne, forsowanie tego projektu może budzić różne domysły. Owszem, wszystkim zależy aby miasto sie rozwijało, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Przy okazji takiej inwestycji trzeba myśleć jak rozwijać u jej boku następne, aby przynosiło to jak najwiekszy dochód do miejskiej kasy. Ta koncepcja zamyka droge rozwoju dla tego przedsięwzięcia, a idąc dalej nawet pogarsza isniejace już walory uzdrowiskowe, czego głóną przyczyna bedzie wzmożony ruch samochodów w obrębie uzdrowiska. Ta koncepcja na 150 osób i powierzchni wody 1300 m byłaby dobra ale dla samych Cieplic. Tu w grę wchodzi całe niespełna 100 tysięczne miasto i cały ruch turystyczny w atrakcyjnie połozonym regionie. Taka inwestycja mogłaby nakręcać jeszcze turystykę, ale w myśl tej koncepcji zamkniemy sie w ciasnym grajdołku bez możliwości rozwoju. Więc dla kogo te termy?
~Tytan 26-02-2009 11:55
Nie rozumiem , dlaczego wszyscy żeście się czepili tego kiepskiego terenu pod ta niepoważną inwestycje k/przedszkola i na terenie fabryki , bez perspektyw rozwojowych .Chodzi chyba o to , ze jak Polak się za cos bierze to przeważnie spieprzy . Nawarstwi problemow i konfliktów oraz zmarnuje swiadomie ogromne pieniadze na sadzawki. W tej sprawie jest zapewne ukryty biznes PMp-owcow i jakis ukladów - które są tylko niektorym znane bo inaczej nie mozna tego uzasadnić i wszelkie logiczne a...lizy urągaja tej inwestycji przy parku.,bowiem ok. 15 lat temu cala fampa z ośrodkiem wczasowym w Lebie zostala sprzedana za kwote przeliczając na dzisiejsze ok.500 tys. pln- a dzisiaj tylko za część placu fampowskiego ok.1.8 hektara miasto placi lekką rączka i wybula w gotówce 2 miliony , choc posiada wlasne 15 hektarowe obszerne tereny przewidziane na kompleks aqwa parku z mozliwościa rozbudowy we wszystkie strony świata .. Czy w projekcie jest - zjeżdzalnia do rzeki ?
~Czuly Hugon 26-02-2009 12:13
Odczepcie sie od tego spokojnego przedszkola , powiekszcie park , niech zadomowia sie tam ptaki i wiewiorki - to miejsce spokojnego wypoczynku.A za adaptacje projektu , inwesyycji ,cenę wykupu gruntow mozna wybudować kilka nitek przesylowych cieplej wody wraz z nowymi odwiertami !, oraz wybudować promenady spacerowe do Sobieszowskiej ! czy ktos mysli w tym kraju logicznie i ekonomicznie - czy wszyscy sa na haju ? Chyba trzeba wpuścic spowrotem wypędzonych Niemcow - oni szybko wybuduja bezkonfliktowo, bo Polak potrafi tylko wszystko spartaczyc. Co udowadnia obecna sytuacja.
~Jano 26-02-2009 13:39
no niech wreszcie ten Obrebalsku buduje te termy i nie gada , bo juz sluchac sie nie da wiecznie tylko gadaja a nic nie robia co mieszkanicom Cieplic przeszkadza lokalizacja , aby wybudowali bo to normalnie obciach zeby w takim miescie nie bylo basenow zadnych
~cieplczanka 26-02-2009 14:14
Byłam na spotkaniu z Prezydenem i jestem przerażona, że mediatorem może być tak chamska osoba jak p. Pawłowski, "olewający" mieszkańców, szczególnie tych majacych niewugodne pytania. Ciekawe co by ten Pan mówił gdyby zamiast parkingu politechniki miałby powstać taras widokowy dla kuracjuszy? Pan Łuźnika też nie był lepszy, nie można mówić o poważnych konsultacjach z "głupim" usmieszkiem na ustach, liczę, że w końcu przy następnych wyborach mu znikinie. Absterach...jąc od przedszkola, jestem za budową term ale: nie w tym miejscu bo: po pierwsze brak na tym terenie perspektyw rozwojowych, po drugie budowa proponowanych term w obecniej wielkości, co propozycja wybudowania kałuży. w celu podniesienia popularności przed wyborami, po trzecie w przedstawionym projekcie brak sensownych dróg dojadzowych i parkingów. Myślę, że z tych względow składany wniosek nei zostanie zaakceptowany. Ponadto jakim prawem Pan Łuźnika mówi, ze zatrudnienie (przy budowie) znajdą mieszkańscy Cieplic, wskazując, że PMPoland wykona konstrukcje metalowe, przecież takie inwestycje są reazliowane w drodze przetargów, czyli kto da lepszą ofertę ten wygra, może to być np. firma z Katowic. P. Łuźniak radzę się doszkolić lub przestać kłamać. Jeżeli Miasto może kupić teren od fabryki, ktora ze względu na jego połozenie "wyspa" tylko Miastu może go sprzedaż, to dlaczego nie rozważa zakupu terenu pod wałami, teren z możliwością rozbudowy, dogodniejszym dojazdem. Jeszcze jedno tłumaczenie pani architek, że tereny na Sobieszowskiej ze względu na brak uzbrojenia są śmieszne, i sparwiają, że obecni na spotakaniu inżynierowie uznają ją jako osobę mało kompetentną. Życzę przyjemnej kąpieli w sadzawkach, bo trudno to co ma być budowane nazwać Termami Cieplickimi.
~nadszyszkownik do tubylca 26-02-2009 14:17
no nie jest tak do końca. Pamiętaj o bliskości planowanego kompleksu w stosunku do parku zdrojowego i centrum Cieplic. To naprawdę powinno ożywić uzdrowiskową część miasta. Podnoszone argumenty dotyczące dojazdu i rozwiązań komunikacyjnych to i tak trzeba pomyśleć o innych rozwiązaniach jeżeli chcemy by Cieplice były rzeczywistym celem odwiedzin przez turystów. Tak na marginesie trzeba również mierzyć siły na zamiary. Wybudowanie Term nie wyklucza przecież kolejnej inwestycji na Sobieszowskiej, a wręcz określi rzeczywiste zapotrzebowanie na takie usługi. Termy trzymając się projektu nie są cyt. wanną lecz średniej wielkości obiektem. Po co moloch, gdy może się okazać że koszty jego funkcjonowania będą przewyższać dochody. A co do ewentualnej Sobieszowskiej to można poszerzyć tamta ideę o centrum sportu z boiskami irp - myślę że było by fajnie, ale na to muszą przyjść lepsze czasy
~przekaźnik 26-02-2009 15:08
Do tych pseudokonsultacji dochodzi z lekka obcesowy styl prowadzenia debaty.Do tego plansze, przedstawiające kurnik. I wreszcie zdumiewające sytuacje, gdzie ten sam Łużniak w porzedniej kadencji zaciekle walczył o lokalizację przy ul. Dolnośląskiej, a dziś coś go przekonało, czy ktoś go przekonał. Co się za tym kryje?W każdym razie nasi władcy są czyści - należało odbyć konsultacje i oni je odbyli,
rymcycymcy 26-02-2009 16:07
My, mieszkańcy Cieplic potrzebujemy dużej powierzchni pływalniczej, a rury mają być zakręcone w lewą stronę !!! ...no i przedszkole musi być powiększone, bo nasze dzieci przecież będą duże zanim powstanie ten termofor, a Wrzosówka przeniesiona za miasto ! Z takimi postulatami na ustach będziemy protestować jak należy !!! ;)
~fotopsycholog 26-02-2009 16:38
Zobaczcie zdjęcie nr 15: "Czy te oczy mogą kłamać?" I jeszcze uwaga do p. Łużniaka: przylepiony uśmieszek wcale nie świadczy, że się jest "przyjemniaczkiem" tylko że nie bardzo wierzy się w to co jest prezentowane. Ponadto razi z perspektywy sali.
~tuptuś 26-02-2009 17:06
o widzę, że nadszedł czas na cuda :) Może nawet sam Donald przetnie wstęgę na otwarcie...
~obserwator X 26-02-2009 18:59
Sadzawka będzie budowana przez Firmy, które jeszcze w 2006r. stały na granicy miasta . Będę się cieszył jak będą budowały z własnych pieniędzy. Z pieniędzy miejskich budować mogą prawie wszyscy, nawet dr nauk ekonomicznych.
~wtajemniczony 26-02-2009 19:07
Czy w tej sprawie Obrębalskiemu doradzała szwagierka? Taka dobra, a tak nie długo popracowała w Wojewódzkim Urzędzie Pracy.
~student 26-02-2009 19:18
Prowadzący spotkanie p. Pawłoski w moich oczach stracił bardzo. Jak tacy ludzie mogą kierować nawet małą placówką uczelnianą.
~do p.Józefa Gajewskiego 26-02-2009 19:26
Jedna uwaga - parking wielopoziomowy został wybudowany nie z pieniędzy podatników. Basen przy fabryce Fampa będzie budowany z pieniędzy jeleniogórzan.
jgajewski 26-02-2009 20:09
Do wpisu 19,26 ! Doskonale wiem, z czyich pieniędzy zbudowano Parking wielopoziomowy, a za czyje powstanie AKUAPARK !! Miałem wrażenie iż jasno to wynika z wpisu. Jak widać nie do końca !! Trudno jednak zaprzeczyć, że wspomniany PARKING, bez GPS-su to nawet mieszkańcy Jeleniej Góry mają problemy ażeby go odnależć !!! Pozdrawiam; Józef Gajewski ...
~bubu 26-02-2009 20:09
Panie Gajewski, ten inwestor co miał budować lodowisko to postawił Kaufland. A obok, jak może pan wie, zamiast lodowiska postawił drugi sklep i ze dwa bloki mieszkalne. Tak was, byłych radnych, zrobił w capa. A pan panie Gajewski, zawsze w radzie miasta byłeś za tzw. postępem. Byleby się markeciki budowały... i tyle!
~ciepło48 26-02-2009 20:31
nie wierzcie w tanie ogrzewanie termalne, to tylko bicie piany. Dla chętnych proponuję sprawdzenie kosztu ciepła w termie podhalańskiej. Po drugie cieplickie wody termalne niestety mają "zły" skład, są zbyt bogate w związki mineralne i to takie, które są szkodliwe dla sieci ciepłowniczych. Jeżeli ktoś da się nabrać i przyłączy to z pierwszym rachunkiem osiwieje.
~do J.Gajewski 26-02-2009 22:59
W sprawie parkingu proszę pisać do właściciela, a może tam będzie praca dla pana w dziale marketingu? Słusznie pan pisze - tak wpisy pana muszą być bardziej jasne.
~Kapitan Bomba 26-02-2009 23:38
Gdyby wybudować termy w okolicy sobieszowskiej to można by zyskać odbiorców ciepłej wody do ogżewania z pobliskich bloków to jest zarobek i to nie mały a poza tym to dojazd jest rewelacyjny bo blisko tu do trasy czeskiej i sama sobieszowska nie jest jakąś wąską ścieżką . W tej lokalizacji widze więcej pusów niż na terenie PMP i wydaje mi sie że albo ktoś chce zarobić łatwe pieniądze albo ktoś sie nie zna na tym co robi. Postaram sie zainteresować tą sprawą telewizje i prase bo coś mi tu śmierdzi to są nasze pieniądze i chce aby były wydane właściwie i z pożytkiem dla potomnych.A co do wielkiego kryzysu to myśle że to działa na kożyść inwestycji bo każdy walczy o przetrwanie jak sie tylko da tzn w cenach promocyjnych.A władze naszego miasta prosze o kolejne zebranie żeby wysłuchać co ludzie mają do powiedzenia bo to nie tylko wasze ale i przedewszystkim NASZE pieniądze a władza ma robić to co chce większość zwaszcza jeśli chce LEPIEJ taka jest demokracja.
~analityk 26-02-2009 23:38
Tak sobie myślę, jak silne muszą być układy i powiązania, skoro prezydentowi Łużniakowi wymksnęło się, że PM Poland będzie wykonywała konstrukcje stalowe. Jeszcze budowa się nie zaczęła a on już wie kto wygra przetarg/?/,/!!!/
~do ~analityk 27-02-2009 7:35
Nie tylko wie kto wygra przetargi, on już swoje pewnie dostał do kieszeni :D
~Panek 27-02-2009 7:57
Tyle lat ludzie lamentowali, zeby chcieli basen kryty - jakis !... Bo brakuje czegokolwiek poza basenami w hotelach czy przy SP 11... i co ? Jest mozliwosc, ze bedzie i basen i dodatkowe atrakcje a ludzie teraz marudza bo moze bedzie drogo (a najlepiej jakby bylo za darmo) a to miesce nie te a to powierzchnia lustra wody za mala ( ma byc podobna jak w Zakopanym - tam jest 1360m2) . Szuka sie dziury w calym... Ja jako mieszkaniec sie ciesze, ze i ja i moja rodzina bedzie mogla wyjsc i sie popluskac, pobawic, pomoczyc nogi ! Jak sie komus nie podoba moze pojechac do Czech, Polkowic, czy innych miejsc ! To jest wolny rynek. Czy naprawde jeleniogorzanie potrafia tylko narzekac ? Juz widzi sie szwindle i machlojki a jeszcze nic nie powstalo ! Ludzie opamietajcie sie !
~do analityk 27-02-2009 12:04
Jeśli Łużniak powiedział, że roboty będzie wykonywała firma PM Poland to sprawa może nadawać się do prokuratury. Wice prezydent miasta nie powinien mówić, kto wygra przetarg, skoro przetarg się jeszcze nie odbył. Są jacyś świadkowie?
~a 27-02-2009 12:10
brawo panek
~Ninek 27-02-2009 14:39
Baseny termalne budowali już:Czernow,Kusiak,Szmajdziński,Pragłowski,Barczyk i wielu innych.Lokalizacji było też wiele,pod wałami,przy Sobieszowskiej i Lubańskiej itp. Tylko w owym czasie Uzdrowisko Cieplice posiadało na własność olbrzymie tereny i gotowe było wejść aportem w tę inwestycję. Wspomniane tereny to nie ten dzisiaj proponowany \"kurnik\"po FAMPIE. tak apropo co miasto zrobiło z terenami przejętymi od Uzdrowiska?, co zrobił Pan R. Jałako z hektarami pod wałami które miały zabezpieczać rozwój Uzdrowiska?.Kto chce przejąć odwierty wód termalnych nisko zmineralizowanych lepszych jak te pod Zakopanem?. Pytań jest wiele.
~pronto 27-02-2009 15:19
do a...lityka i tym podobnych. Byłem na tym spotkaniu i nie słyszałem ,żeby Prezydent Łużniak powiedział ,że konstrukcje metalowe będzie robić firma PMPoland.Na głupie pytanie dlaczego projektu nie robiła firma miejscowa ,Prezydent zgodnie z faktami odpowiedział ,że w ramach przetargu mogły startować firmy miejscowe i do tego zachęcał ,widać nikt nie czuł się na siłach i nie miał doświadczenia w takich projektach.Na następne pytanie ,czy będziemy chronić rynek miejscowy przy budowie ,Prezydent Łużniak odpowiedział ,że niewykluczone z uwagi na bliskość obiektu i pewne doświadczenie w tym zakresie ,że wykonawcą konstrukcji metalowych będzie firma PMPoland ,jeżęli wygra taki przetarg.Oczywiście " a...lityk " blisko spokrewniony z Antkiem Maciarewiczem ,nasłuchał się o tym jak to wszyscy przekręcają ,a lata spędzone na styropianie poczyniły spustoszenia w mózgu i od razu zaświtała myśl ,jak to w J.Górze kręcą lody.Podzielam w zupełności "Panka" ,niech coś powstanie ,ja się z tego też będę cieszył.Malkontenci do Bangladeszu ,"a...lityk" do leczenia .
czart 27-02-2009 19:50
Dlaczego nie zrobić kompleksu basenów na swoim terenie i mało tego po dobrej cenie z racji bliskości tekigo obiektu odsprzedać teren naokoło na usługi dodatkowe i na tym zarobić??!! Niejeden inwestor chętnie postawił by obok takiego basenu bar, restaurację, kręgielnię, koty tenisowe etc... Trzeba koniecznie wydawać na początku pieniądze na miejsce z wiadomym (kijowym) dojazdem i problemami!!?? A po gminnych gruntach wiater hula...
~do pronto 28-02-2009 14:32
Ja też byłam na tym spotkaniu i popieram a...lityka, o przetargu nie było mowy.
~wariatem nie będę 28-02-2009 15:35
Wariatem nie będę popierając tę inwestycję i ludzi wplatanych w ten pomysł. Delikatnie mówiąc, ten, kto wymyślił termy rekreacyjne w tym miejscu jest chory, albo jest w jakiejś zmowie. Taki obiekt i w tym miejscu może być tylko częścią kompleksu leczniczego dla kuracjuszy, ale nie wodnym ośrodkiem rekreacyjnym dla Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości. Trzeba być wariatem żeby tolerować takich przedstawicieli władzy, która jest nawet bez chłopskiego zdrowego pomyślunku. Prezydencie ujawnij nazwiska ludzi, którzy ten pomysł podsunęli i forsowali. Miałem już nadzieję wykluwania się w naszym mieście zdrowej i rozsądnej władzy. Zawiodłem się. Ja wariatem być nie chcę, nie dam się zwariować. 1. Prawdopodobnie będzie to pierwsza i ostatnia inwestycja tego typu w Jeleniej Górze. Zbudowanie tej, obecnie prezentowanej i z tym programem usług, na zawsze pogrzebie możliwość zbudowania dzieła na miarę obecnych i przyszłych potrzeb rekreacji przy wykorzystaniu wód termalnych. 2. Moim zdaniem jest to też sabotaż, bo umniejsza konkurencyjność Cieplic wobec innych kurortów, chyba, że będą to trzecie termy lecznicze Cieplic (po starych i tych w budowie przy Placu Zdrojowym). 3.Znowu kłania się brak umiejętności perspektywicznego myślenia i umiejętności maksymalnego wykorzystania dobrodziejstw jakie nam dała Natura. 4. Pod wodny ośrodek rekreacyjny konieczna jest inna lokalizacja, umożliwiająca na dobudowywanie kolejnych obiektów służących wypoczynkowi i rekreacji, głównie pod dachem. O tym bardzo dobrze już inni napisali. 5. Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami w tej sprawie było typową próbą odfajkowania pozycji "konsultacja społeczna". A więc demokracja jest tylko atrapą. 6. Po to, aby nad czymś dobrze się zastanowić i mieć możliwość wypowiedzieć się rozsądnie potrzebne są wcześniejsze informacje. 7. Dlaczego zabrakło woli Prezydentowi aby ten projekt przedstawić wcześniej, np. w comiesięcznym "Biuletynie Jeleniogórskim" albo "Nowinach..."? 8. Pan Pawłowski już zapomniał, że sam się niejednokrotnie skarżył i zżymał ma tak prowadzone dyskusje.
~Rose 1-03-2009 3:35
"PMP Poland"? a to dobre.
~Sendomir 1-03-2009 7:58
Proszę zobaczyć jak powinno wyglądać centrum rekreacyjne na miarę ... http://www.slowianka.pl/main.php?a=galeria#
~ago od kosmosu 1-03-2009 10:32
Sendomir, fajnie jest pomarzyć... Bo w Jeleniej Górze takie coś to tylko we śnie chyba można zobaczyć. A sądzę, że wbrew pozorom naprawdę byłoby komu chodzić do takiego centrum nawet w naszej Jeleniej Górze. I to nie tylko na basen. Także na pozostałe zajęcia. Nautilus... marzenie... Pozdrawiam!
~ 1-03-2009 11:57
Do wpisu- wariatem nie będę ! Z dużą przyjemnością i nieukrywaną satysfakcją, czytam takie komentarze ! To bardzo rzeczowa /i spokojana/, wypowiedz merytoryczna, w przeciwieństwie do wielu innych pieniackich i nawet obrażliwych .. Jak wiadomo, jestem jednym z tych /złych/, którzy pomysł takiej lokalizacji AQUAPARKU krytykują. Z nieukrywaną zazdrością, obejrzałem podobny obiekt w Gorzowie /www.slowianka.pl/. Taki na pewno nie może powstać koło PMP . Chyba ze przeznaczymy na to /ponownie jak na AGAT/, polowę PAKU !!! Ma Pan zatem /tak jak i wielu internautów/, rację że władze nie wykazują tu perspektywicznego myślenia ! Już dziś nie trudno przewidzieć, że będzie on /po pierwszej euforii/, zakałą budżetu przez następne lata. To kolejny ZAKŁAD BUDŻETOWY Miasta, na który składać się będzie cała lokalna społeczność ! Wiara w to że wody termalne to dar Boży i nic nie kosztują, jest naiwnością. Powtarzam zatem kolejny raz - Tylko obiekt w formie MULTIPLEKSU ,/właśnie podobny jak w Gorzowie/, który powstać może z funduszy prywatnych /bo na siebie zarobi/, jest tu jedynym i racjonalnym przedsięwzięciem !!! A taki w naszych warunkach powstać może tylko w rejonie DOLNOŚLĄSKA - LUBAŃSKA / - koniec kropka !! Ale jak widzę, na naszych decydentów i na klęskę żywiołową, siły nie ma !!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ....
~wariatem nie będę 1-03-2009 13:13
PRZECIEŻ O TAKIM OBIEKCIE JAK "SŁOWIANKA" MARZYŁO SIĘ JELENIOGÓRZANOM I MÓWIŁO W KAMPANIACH WYBORCZYCH. JESZCZE RAZ Z ZANIEPOKOJENIEM TWIERDZĘ, ŻE INWESTYCJA NA TERENIE "FAMPY" (PRZENAJŚWIĘTSZEJ PAMIĘCI) JEST DYWERSJĄ WOBEC UZDROWISKA CIEPLICE I JELENIEJ GÓRY. NAWET NA GRANICY STREFY "A" NALEŻNY BACZYĆ, ABY NIE BYŁO INWESTYCJI ZWIĘKSZAJĄCYCH NAWET MINIMALNIE RUCH SAMOCHODÓW. PRZYSZŁOŚCIĄ LECZNICTWA SĄ UZDROWISKA Z DUŻYMI STREFAMI CISZY. KONCEPCJA REWITALIZACJI PARKU ZDROJOWEGO TYLKO MINIMALNIE DOTYKA REALIZACJI TAKIEJ POTRZEBY. ODWIERTY JUŻ OD DAWNA POWINNY SŁUŻYĆ DO OGRZEWANIA ISTNIEJĄCYCH OBIEKTÓW SANATORYJNYCH. NIE WZIĘTO POD UWAGĘ POTRZEBY DOPROWADZENIA CIEPLEJ WODY DO POWSTAJĄCEGO OD DZIESIĘCIOLECI OBIEKTU LECZNICTWA WODNEGO PRZY PLACU ZDROJOWYM. ZASKAKUJE SIĘ MIESZKAŃCÓW PROJEKTEM I PONOSI KOSZTA, NIM NIE ROZWAŻY SIĘ WCZEŚNIEJ WSZYSTKICH UWARUNKOWAŃ I NIE ZASIĘGNIE OPINII MIESZKAŃCÓW. TAKIE DZIAŁANIE NIE JEST CECHA WŁADZY DEMOKRATYCZNEJ.
~Do J.Gajewskiego 1-03-2009 21:35
Bardzo panu gratuluję rzeczowego i merytorycznego wpisu .Pozdrawiam . Pana prawie sympatyk.
~Tubylec 2-03-2009 7:47
Na tym spotkaniu (pseudokonsultacjach) wyraźnie było widać , że temat rewitalizacji parków był specjalnie wkomponowany aby odsunąć dyskusję od meritum. Omówiono tylko park zdrojowy bo jest na styku z tematem term i łatwo było ciężar dyskusji przerzucić na "strukturę drzew". Takie pytanie zadał Pan Wojtas. Od razu dało sie odczuć, że takie pytanie było kierowane aby podlizać się władzy. To jest w stylu tej osoby. Temat parku norweskiego tylko napomknięto, stwierdzając , że jego funkcja będzie rodzinna rekreacja i odpoczynek w ciszy i spokoju na kocyku, z dziećmi bawiącymi sie na placach zabawa. Po czym dodano, że na obrzeżu tego parku usytuowany zostanie parking dla autokarów (aby odpoczywający w parku nie zatruli sie świeżym powietrzem). Temat Pana Pawłowskiego już poruszałem. Więc szkoda czasu. Brawo Panowie Prezydenci.
~tubylec 3-03-2009 1:47
Cieplice mimo prób organizowania różnego rodzaju imprez stają się coraz większą dziurą.Ludzie przestańcie.Czy wszystko Wam musi przeszkadzać? Niech coś w Cieplicach powstanie bo przez ostatnie 20lat nic nowego w kwestii przyciągnięcia turystów nie powstało. Przestańcie marudzić i pozwalać aby Cieplice całkiem zamarły.
~Ja i dzieci 4-03-2009 12:30
Ja i dzieci będziemy patrzeć przez płot, jak bogaci się kapią. Ale sprawia się wrażenie, że to ja mam wpływ na decyzję o budowie takiego luksusowego lokalu. Mnie interesuje tani basen z ciepłą wodą, dofinansowywany przez UM, żebyśmy mogli z niego często korzystać. A wielomilionowe inwestycje biznesowe niech Urzędnicy zostawią biznesmenom, którym z dobrej woli mogą czasowo zmniejszyć pewne opłaty. Bo jak widać urzędnicy na interesach się nie znają, bo nie zrobili biznesplanu. Paradoksalnie, najgorsze w całej sprawie jest to, że wszyscy związani z tą sprawą, od Pana Prezydenta, poprzez Urzędników UM, po Pana Pawłowskiego, są z pewnością ludźmi uczciwymi. Jestem pewien, że chcą dobrze dla sprawy, ale przedsięwzięcia biznesowe nigdy się im nie udawały, a mają już swoje lata. Niech nadal wykonują swoją pracę najlepiej jak umieją i ograniczą się do kontroli i nadzoru, bo się na tym znają, a nie na koszt społeczny próbują nowych dla Nich inicjatyw. Wszyscy chcemy term! Co stoi na przeszkodzie, żeby po prostu nie uniemożliwiać ich budowy, a inwestorzy niech sobie robią co chcą i gdzie chcą, w ramach obowiązujących przepisów prawnych.
~iris 6-03-2009 12:00
Wszyscy zabierający głos w dyskusji są "tubylcami" i zależy nam na jak najlepszym rozwoju miasta. Rozpoczęcie inwestycji akwaparku poprzedzone zostało wieloletnimi przygotowaniami z konkretną lokalizacją i zaakceptowaną przez mieszkańców. Inwestycji planowanej do realizacji na terenie dawnej "Fampy" towarzyszy zbyt wiele niejasności, a i sama lokalizacja jest najgorsza z możliwych. Być może obecny właściciel tego terenu zamierza pozbyć się też i pozostałej części, tej zabudowanej. Wtedy stanie się ona dla rozwoju term niezbędna i miasto "będzie musiało postawione pod ścianą" ten teren wraz z budynkami kupić. Prawdopodobnie lobby właściciela tego terenu jest na tyle "sprawne", że doprowadziło do zmiany lokalizacji jeleniogórskiego akwaparku, nie bacząc na czynione szkody: finansowe dla miasta (nas wszystkich), zablokowania rozwoju akwaparku i innych atrakcji towarzyszących takiemu ośrodkowi wodnemu (o czym przecież we wstępnej koncepcji akwaparku przed laty napisano), wprowadzeniu do tej części Cieplic zwiększonego ruchu samochodowego, zwiększenia hałasu tuż przy parku zdrojowym i innych uciążliwości. Niech władze kontynuują budowę, tam gdzie wcześniej postanowiono, a ten teren właściciel niech wystawi do sprzedaży. Może znajdzie się inwestor i zbuduje w tym miejscu nowe sanatorium na przykład. Sanatorium z termami dla kuracjuszy. Czy mój głos jest hamowaniem budowy akwaparku i brakiem dbałości o przyszłość Cieplic Zdroju?
~kwazi 7-03-2009 10:48
Pan Łóżniak to już sprowokował całe Cieplice robiąc z dzielnic o zabudowie jednorodzinnej blokowiska, wprowadzając bez konsultacji z mieszkańcami zmiany do projektu zagospodarowania przestrzennego. Najbardziej jednak wkurza to, że ludzie piszą pisma do Prezydenta a odpisuje Łóżniak, który jest z szafy wyciągniętym wiceprezydentem a czuje się jakby był conajmniej Marszałkiem Województwa. Panie Prezydencie pytam - czy Pan tu jeszcze rządzi??? Szczerze wątpie, że korespodencja kierowana do Pana trafia.
brm2 11-03-2009 23:19
Jak zawsze przed wyborami, poruszany jest temat basenów termalnych,i jak zawsze pewnie nic z tego nie będzie po wyborach.A już dawno można było wybudować aqua park na sobieszowskiej....
~maruda 30-03-2009 17:43
Ja tylko .... w kwestii formalnej : Umówmy się w Jeleniej Górze , że ten tam od Pałacu to napewno nazywał się Schaffgotsch ... Nie chciałbym za jakieś 5 lat czytać na www.jelonka.com o Pałacu ... np.: jakiś tam Szlafroków :-)
~olo 6-04-2009 15:16
a poromocja podpasek tez byla?na jednym z poprzednich spotkan mozna było posluchac o produktach takich jak podpaski ktos zrobił sobie promocje za darmensa kpiny,na gadaniu sie napewno skonczy jak zawsze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group