Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6853
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Termomodernizacja szkoły w Siedlęcinie

Piątek, 11 maja 2018, 6:51
Autor: WAC
Jeżów Sudecki: Termomodernizacja szkoły w Siedlęcinie
Fot. Użyczone/UG
Trwają prace przy termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie przy ul. Szkolnej i Kościelnej. Zakończenie prac planowane jest najpóźniej w październiku.

Inwestycja odbywa się w ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu „Jeżów Sudecki na rzecz ochrony klimatu – termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”. Jego celem jest zwiększenie oszczędności energii, obniżenie kosztów ogrzewania i poprawa estetyki obiektów użyteczności publicznej i zmniejszenie emisji CO2 i innych zanieczyszczeń powietrza.

Poza termomodernizacją obiektów szkoły w Siedlęcinie zwiększona też zostanie efektywność energetyczna remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicy oraz Ośrodka Zdrowia w Dziwiszowie. Roboty przy tych dwóch ostatnich budynkach są już na ukończeniu. W ramach prac poza wykonaniem ocieplenia elewacji budynków, zaplanowano też wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, remont dachów oraz montaż nowych źródeł ciepła.

Wartość prac we wszystkich obiektach wynosi ponad 2,6 miliona złotych, z czego 1,1 mln zł samorząd Jeżowa Sudeckiego pozyskał ze środków unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group