Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6262
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Termoizolacja jest, termostatów brak. W szkołach

Poniedziałek, 14 marca 2011, 8:07
Aktualizacja: 10:08
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Termoizolacja jest, termostatów brak. W szkołach
Fot. TEJO
Cóż z tego, że budynki kilku szkół ocieplono, skoro nie przewidziano założenia w klasach termostatów? Skutek: kaloryfery grzeją „na maksa” i trzeba otwierać okna, aby temperatura w salach była do zniesienia. Oszczędności – żadne.

– Oszacowano, że w obiektach oświatowych, szkołach i przedszkolach, poddanych termomodernizacji brakuje 2.539 termostatów i innych ograniczników poboru energii. W samym Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” te braki sięgają ponad 360, w SP 2 – 228, w Gimnazjum nr 3 – 184, a w Gimnazjum nr 2 – 209 – podaje w komunikacie Cezary Wiklik, rzecznik urzędu miasta.

– Ogłosimy przetarg na zakup i montaż takich urządzeń, bo cała idea termoizolacji staje pod znakiem zapytania – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. – Szkoły zużywają tyle samo energii, mimo, że są ocieplone i mają wymienioną stolarkę okienną. Ale że urządzenie dla jednego punktu kosztuje ok. 100 zł, to łączny wydatek na ten cel przekroczy z pewnością 250 tys. zł. Instalacja takich urządzeń w ub. roku, równolegle z termomodernizacją obniżyłaby koszty zużytej energii, a w tej sytuacji zakładany efekt osiągniemy dopiero w kolejnym sezonie grzewczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group