Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4461
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Teraz żyję w raju!” – Ishwari Deva o decyzji swojego życia

Sobota, 2 sierpnia 2014, 7:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 7:49
Autor: Ilona Turowska
Region: „Teraz żyję w raju!” – Ishwari Deva o decyzji swojego życia
Fot. Ilona Turowska
Uciekła od pędu wielkich miast i zmieniła swoje życie. Ishwari Deva – trenerka jogi. W Gajówce koło Rębiszowa prowadzi Spa dla Duszy i inspiruje innych swoim optymizmem. Dlaczego zdecydowała się na tak radykalną zmianę życia?

- Wyjechałam z Warszawy 15 lat temu, ponieważ zmęczyło mnie życie w dużym mieście, w wiecznej pogoni, tak naprawdę nie wiadomo, za czym – mówiła Ishwari.
Dlaczego zainteresowanie akurat jogą? - Szukałam sensu życia, odpowiedzi na pytanie, po co żyję na ziemi, jaki jest tego cel. I właśnie wtedy na drodze moich poszukiwań pojawiła się joga – wspominała trenerka.

Nigdy nie żałowała swojej decyzji. Ani razu też nie zwątpiła w to, że się uda.

- Zawsze powtarzam, że najlepszą decyzją mojego życia była wyprowadzka z dużego miasta na wieś. Teraz mieszkam pod lasem, wokoło jest cudowna przyroda i codziennie rano budzi mnie śpiew ptaków. Żyję w raju – przyznaje Ishwari.

W swoim życiu ceni wszystkie znajomości i docenia każdą chwilę. Pięć razy była w Indiach, ale nie to uznaje za swoje największe spełnione marzenie.

- Najważniejszym moim celem życiowym było stworzenie w Gajówce (26 km od Jeleniej Góry) Spa dla Duszy i udało się. Indie pojawiły się w międzyczasie. Wydawało mi się to nieosiągalne, chociażby z powodów finansowych, ale ponieważ bardzo tego pragnęłam i wierzyłam, że się uda, to tak się stało – mówiła trenerka.

Chociaż wielu ludziom słowo „joga” nie kojarzy się z niczym pozytywnym i dla wielu ten wschodni styl życia jest sprzeczny z kulturą europejską, Ishwari nie spotyka się z negatywnymi komentarzami na temat swojej działalności. - To, co robię, jest przyjmowane ciepło – zaznacza trenerka.

Każdemu, kto czuje, że jego życie nie jest takie, jak być powinno, radzi spróbować coś zmienić.

- Proponuję metodę małych kroczków, bo kiedy planujemy zbyt wielkie zmiany, możemy nie wytrwać w tym postanowieniu.

Podkreśla, że warto choć raz zaryzykować. - Dla mnie nie ma sensu wieść życie, które nie sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Jeśli niczego nie zmienimy, nie możemy oczekiwać, że nagle będzie lepiej - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group