Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 8607
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Teraz będzie ładnie

Piątek, 23 października 2020, 6:02
Autor: WAC
Kowary: Teraz będzie ładnie
Fot. użyczone
Trwają prace, przy zagospodarowaniu obszaru koło wiaduktu kolejowego przy ul. Wiejskiej w Kowarach. W miejscu byłych ogródków działkowych powstanie tam plac rekreacyjny.

Rewitalizacja tego zakątka miasta nad Jedlicą odbywa się w ramach projektu „Okrywanie na nowo walorów kulturowych i historycznych Kowar i czesko-polskiego pogranicza" złożonego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska–Polska 2014-2020 do Euroregionu Nysa. Partnerem projektu, którego wartość wynosi ponad 25 tysięcy euro jest miasto Vrchlabi. Dofinansowanie wyniesie ok 90 procent.

W Kowarach powstanie miejsce do odpoczynku, położone przy szlakach niebieskim i zielonym, biegnących z centrum miasta koło kapliczki św. Anny w kierunku Uroczyska i wodospadu Piszczaka. Zaplanowano wyposażenie terenu w elementy betonowe małej architektury - miejsce na grilla, stoły z ławkami, stojak na rowery, kosze śmieci oraz tablice informacyjno-promocyjne o historii Kowar i Vrchlabi.

W tym miejscu kiedyś były ogródki działkowe, ale zostały opuszczone przez swoich właścicieli - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Z czasem teren ten stał się rejonem biesiadowania miłośników mocnych trunków, a szkoda, bo jest on położony w bardzo ładnej okolicy, w otoczeniu trzech cieków wodnych. Między innymi dlatego postanowiliśmy go zagospodarować, aby służył mieszkańcom i turystom. Liczymy, że będzie tu także bezpieczniej - dodaje E. Zakrzewska.

Twoja reakcja na artykuł?

17
71%
Cieszy
1
4%
Hahaha
3
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group