Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8275
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tenisowe emocje przy Sudeckiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 30 września 2018, 8:13
Aktualizacja: 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po kilkunastu latach przerwy do kalendarza imprez związanych z Wrześniem Jeleniogórskim powrócił turniej tenisowy dla dorosłych. Od piątku do niedzieli (28–30.09) na kortach Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Sudeckiej trwa rywalizacja, do której przystąpiło 32 zawodników.

W tym tygodniu rozgrywany jest turniej w kategorii otwartej (open), a za tydzień do rywalizacji przystąpią dzieci. Jak zaznaczają przedstawiciele zarządcy obiektu, zainteresowanie użytkowaniem kortów na co dzień jest bardzo duże.

Staramy się dbać o korty i cały czas mamy tu obłożenie - powiedziała Celestyna Trzewik, zastępczyni dyrektora MOS-u.

Od wielu lat dorośli tenisiści nie mieli okazji rywalizować o wrześniowe nagrody. O przywrócenie wydarzenia zabiegał Piotr Paczóski, zastępca prezydenta miasta, który jest byłym prezesem Klubu Tenisowego Jelenia Góra.

Udało się dzięki grupce osób, którym zależało, aby wrócić do tej pięknej tradycji. Tutaj wspomnę zwycięzcę juniorskiego Wimbledonu, Korodkow, Emmrich - najlepszy tenisista obozu socjalistycznego, przyjeżdżali też Czesi. Poziom był tu wyższy, niż w Mistrzostwach Polski. W tej chwili chcemy wrócić do tradycji i przyjechali zawodnicy z Częstochowy - nasz wychowanek Wojtek Sawicki, a także zawodnicy z Wrocławia, były mistrz Polski do lat 16 oraz ligowcy - opowiadał Janusz Lewiński, trener tenisowy. Jelenią Górę reprezentuje 17 tenisistów, a największą nadzieją organizatorów jest Bartek Bielecki.
Ogromnie się cieszę, że oprócz turniejów tenisowych młodzieżowych w różnych miejscach Jeleniej Góry, jest również turniej dla dorosłych - dodał Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta.

Dzisiaj (30.09) od rana odbywają się mecze półfinałowe, a dekoracja zwycięzców zaplanowana jest ok. godz. 15:30. Wstęp wolny!

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
29%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~TakiCzłowiek 1-10-2018 22:43
Ciekawe czy "prezesi" pamiętają dlaczego dawny klub tenisowy, który tam funkcjonował, upadł. Bo na zdjęciu jest przynajmniej jeden pan, który w latach 90 jako trener dawał piłeczki dzieciakom, żeby grali mecze, a sam siedział na górze z innymi, którzy ładowali piweczko, bo ktoś wpadł na genialny pomysł, żeby na w sklepiku tenisowym rozlewać też browarka. Tego browarka piły osoby związane z klubem, także trenerzy. Albo jak zawodnicy nie dostawali od klubu żadnego wsparcia i musieli sami się zapisywać na turnieje, sami opłacać wpisowe, za własne pieniądze jeździć po Polsce, inwestować w sprzęt, bez żadnego wsparcia klubu jeździli reprezentować klub. A tu wielki płacz, że korty wieją pustką, klub się rozpadł, nikt nie gra w tenisa i kurła kiedyś to było. Nie było, bo Janusze tenisa mieli klubowiczów gdzieś, mieli tylko płacić za treningi i nara. Czasami zawodnicy i trenujący, jak chcieli pograć poza godzinami treningu, to musieli ustępować miejsca amatorom, starym facetom, koleżkom trenerów i prezesów, poubieranych jak zawodowi tenisiści, a grających jak największe łamagi, którzy zajmowali rezerwacje kortów i kaleczyli sport na najlepszych kortach. A klubowicze albo musieli czekać albo grać na najgorszych kortach, w byle jakich butach i ze sprzętem z drugiego, trzeciego czy czwartego obiegu. Można udawać, ze było, minęło, stare czasy, lata 90, nie ma co gadać, ale ci co pamiętają, to będą pamiętać. A jak widzę te same ucieszone buźki na fotach, te same, co ten klub rozwaliły, to aż żal tyłek ściska.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group