Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10169
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Telefon do Ducha Gór

Piątek, 4 czerwca 2021, 7:02
Autor: WAC
Karpacz: Telefon do Ducha Gór
Fot. UM Karpacz/Rafał Kotylak
W ramach projektu grantowego zrealizowanego za pośrednictwem LGD "Partnerstwo Ducha Gór" powstały nowe atrakcje dla osób odwiedzających Karpacz.

Projekt zakłada wspólną promocję siedmiu gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania (Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar, Mysłakowic, Podgórzyna, Janowic Wielkich i Piechowic). Składają się na niego: budka nietelefoniczna, zestaw questów i mapa turystyczna z opisami wycieczek pieszo-samochodowych po regionie.

Budka nietelefoniczna jest kreatywną instalacją artystyczną autorstwa Macieja Hanuska. To zrewitalizowana i przearanżowana budka telefoniczna, która została umiejscowiona na skwerze obok ronda w Karpaczu (ul. Konstytucji 3 Maja/ul. Obrońców Pokoju). W budce umieszczony jest aparat telefoniczny, ale nikt nie może z niego zadzwonić. Można za to podnosząc słuchawkę wysłuchać wielu ciekawych historii z regionu, opowiadanych przez Ducha Gór, w którego wcielił się Gracjan Kielijański z Gildii Przewodników Sudeckich.

Questy to inaczej wierszowane gry terenowe – mówi Magdalena Drewnicka z Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta w Karpaczu. - Podążając nimi poznacie piękny zespół parkowy w Bukowcu, przejdziecie przez Karpacz jakiego turyści nie znają, zdobędziecie szczyt Korony Gór Polski idąc przez Komarno, odkryjecie górnicze tradycje Kowar, kryształową pasję Piechowic, magiczną moc źródełka w Podgórzynie i pełną pięknych widoków Szklarską Porębę. Karty zadań można otrzymać w informacjach turystycznych w regionie. Z nimi wyruszcie na wytyczone trasy i rozwiązujcie przygotowane zagadki. Potwierdzeniem ukończenia każdego z questów będzie pieczątka, którą otrzymacie na mecie. Po zebraniu wszystkich, w Informacji Turystycznej w Karpaczu wymienicie je na nagrody.

Twoja reakcja na artykuł?

24
80%
Cieszy
4
13%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
851
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group