Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 11035
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Tegoroczne Łysogórki zakończone

Czwartek, 3 października 2013, 22:38
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2013, 16:00
Autor: MDvR
Dziwiszów: Tegoroczne Łysogórki zakończone
Fot. użyczone
W minioną niedzielę zakończył się tradycyjny (jego początki sięgają 2002 roku) cykl Zawodów Rowerowych Łysogórki MTB 2013. W poszczególnych zawodach, które odbywały się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od maja do września, brali udział kolarze, zarówno amatorzy, jak i zawodnicy z licencjami z Dolnego Śląska oraz innych części kraju.

Impreza została zorganizowana przez Szkołę Narciarską i Sudecki Klub Sportowy Aesculap w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra w Dziwiszowie. Trasa, na której rozgrywane były wyścigi usytuowana jest na terenie mikrostacji - w masywie Łysej Góry, a konkretnie na jej północnych i wschodnich zboczach. Te okolice obfitują w malownicze ścieżki leśne, skąd rozciągają się piękne widoki na sąsiedni Grzbiet Północny w Górach Kaczawskich, a także na Dolinę Chrośnickiego Potoku. - Można je obejrzeć także nie ruszając się z domu. Do każdego fotoreportażu z tych zawodów dołączany jest film pokazujący walkę zawodników na trasie i przy okazji przeurocze tereny wokół Łysej Góry. Regulamin dopuszcza do startu praktyczne wszystkich chętnych. Od przedszkolaków do seniorów, przy czym górna granica wieku nie jest określona – wyznaje Michał Rażniewski.

Pewnym novum Łysogórek jest utworzenie ostatnio przedszkolnej grupy startowej, czyli dzieci w wieku do lat sześciu. Dzieciom tym podczas wyścigów towarzyszą rodzice na hulajnogach. Łysogórskie zawody są stałą imprezą dla miłośników rowerów mieszkających w Jeleniej Górze, Kotlinie Jeleniogórskiej. Ich zadaniem jest popularyzowanie kolarstwa górskiego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

- Niezmiernie cieszymy się, że zainteresowanie naszymi zawodami nie słabnie. Pojawiają się na nich coraz to nowi uczestnicy. W sumie, w tegorocznym cyklu, składającym się z pięciu startów, przewinęło się 121 zawodników. Na zakończenie chcieliśmy podziękować wszystkim kolarzom biorącym udział w rozgrywkach, ich rodzicom i kibicom za przyjazdy do nas; jak również redakcjom jeleniogórskich portali internetowych takich jak: Jelonka, Nowiny Jeleniogórskie, JGFakty, Wirtualne Karkonosze, a także osobom prowadzącym oficjalną stronę Miasta Jelenia Góra i strony Facebooka tegoż miasta za popularyzację miejsca, imprezy i sportu młodzieżowego na terenie miasta i powiatu. W ostatniej V edycji w poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Mateusz Cegliński (Aesculap - Jelenia
Góra), Katarzyna Orczyk (Rakowice Wielkie), Emil Orczyk (ASTOL MTB Racing Team), Marcelina Kondoł (MTB Lubawka), Jakub Krzysztofiak (Szklarska Poręba), Anna Pazgan (MTB Lubawka), Jakub Gniadek (MTB Lubawka), Gabriela Niciejewska (MTB Lubawka), Paweł Szymański (MKS 11 PENCO Jelenia Góra), Dominika Niemiec (MKS 11 PENCO Jelenia Góra), Tomasz Mach (Jama Wałbrzych), Anna Duda (UKK Wiadrów), Alfred Przemieniecki (MTB Lubawka), Roman Pazgan (Krzeszów)
– dodaje Michał Rażniewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
219
1 Bezpartyjni Samorządowcy
5%
2 Trzecia Droga 2050
4%
3 Nowa Lewica
10%
4 Prawo i Sprawiedliwość
24%
5 Konfederacja
11%
6 Koalicja Obywatelska
42%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
1%
10 Normalny Kraj
2%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group