Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6057
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Teatr Odnaleziony na “Bramacie” i “Pro–Contra”

Środa, 3 września 2014, 8:02
Aktualizacja: 13:27
Autor: Elster
Region: Teatr Odnaleziony na “Bramacie” i “Pro–Contra”
Fot. Organizator
Działający przy Jeleniogórskim Centrum Kultury Teatr Odnaleziony zagra na jubileuszowych XV Goleniowskich Spotkaniach Teatralnych “Bramat '2014” w Goleniowie oraz w Szczecinie na XII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Niezależnych “Pro–Contra 2014”. Podczas tych dwóch festiwali wystawi spektakl “Żywoty świętych osiedlowych” wg tekstu Lidii Amejko w adaptacji, reżyserii i scenografii Łukasza Dudy.

W Goleniowie, w ramach tegorocznych 15. Goleniowskich Spotkaniach Teatralnych Bramat, jeleniogórski Teatr Odnaleziony wystąpi w najbliższy piątek (5 września) o godz. 16.00 na deskach Teatru Brama (amfiteatrze, przy ul. Zielonej Drogi). Głównym, długofalowym celem tych Spotkań jest budowanie tradycji teatralnej w lokalnej społeczności na wysokim poziomie artystycznym oraz promocja sztuki alternatywnej.

Dzień później w Szczecinie, w nadchodzącą sobotę (6 września) o godz. 15.00 na małej scenie, zwanej Malarnią, szczecińskiego Teatru Współczesnego Teatr Odnaleziony zaprezentuje się w ramach dwunastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych “Pro-Contra 2014”. Obok Teatru Odnalezionego z Jeleniej Góry wystąpią zespoły z różnych rejonów Polski, a także z Anglii, Grecji, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Gospodarzem festiwalu jest szczeciński Teatr “nie ma”.

Premiera “Żywotów świętych osiedlowych” miała miejsce 28 maja br. na otwarcie tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych “Pestka”. Grają: Diana Jonkisz, Jakub Mieszała i Wojciech Sałaputa.

Produkcje wyjazdowe Stowarzyszenia Teatr Odnaleziony są możliwe dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group