Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 8977
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr Na Progu z perełkami literatury

Sobota, 3 lutego 2018, 10:56
Aktualizacja: Niedziela, 4 lutego 2018, 7:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Teatr Na Progu z perełkami literatury
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejna premiera Stowarzyszenia Edukacyjnego Teatr Na Progu. Tym razem Mirosław Samsel ze swoimi aktorami zaprezentował spektakl pt. „A to Polska właśnie”, który – jak podkreśla reżyser – jest połączeniem perełek polskiej literatury.

Reżyser miał na celu połączenie w całość rozmaitych scen znanych z polskiej literatury. Była sceny: z udziałem Papkina, Podstoliny i Cześnika z „Zemsty” Aleksandra Fredry, Poeta i panna Młoda z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, monolog Kordiana na Mount Blanc z „Kordiana” Juliusza Słowackiego, wielka improwizacja, czyli buntownicza rozmowa Konrada z Bogiem („Dziady” cz. III, Adama Mickiewicza), scena z udziałem Księcia Konstantego z Joanną w Belwederze („Noc listopadowa” Stanisława Wyspiańskiego, a nawet wątki z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i kilka innych.

W przedstawieniu zagrali Adrian Wójcicki, Adam Wójcicki, Danuta Błaszczyk, Iza Korzon oraz Mirosław Samsel, który również reżyserował spektakl. Kolejne prezentacje już dzisiaj i jutro (3-4.02 o godz. 18:00, Sala Nova JCK przy ul. 1 Maja). Wejściówki do odbioru w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group