Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5532
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Tatry zamknięte, a co z KPN?

Piątek, 13 marca 2020, 7:04
Aktualizacja: Niedziela, 15 marca 2020, 13:20
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Tatry zamknięte, a co z KPN?
Fot. Przemek Kaczałko
Z powodu zagrożenia epidemiologicznego Tatrzański Park Narodowy zdecydował się zamknąć swoje szlaki dla turystów (zakaz nie dotyczy mieszkańców gmin z terenu TPN). Czy na podobny krok zdecyduje się Karkonoski Park Narodowy?
Nie planujemy zamknięcia Karkonoskiego Parku Narodowego z powodu koronawirusa, choć sytuacja może się zmienić. Rekomendujemy unikanie dużych skupisk ludzkich, np. w schroniskach, a także unikanie komunikacji publicznej i wszelkich miejsc, gdzie przebywa większa liczba osób, jeśli nie ma konieczności, by do nich trafić. Spacery są zdrową formą aktywności i chcemy zachować możliwość spacerowania po Karkonoszach - odpowiada Karkonoski Park Narodowy, który zamknął jednak wszystkie ośrodki edukacyjne (m.in. Dom Myśliwski).
Skierowaliśmy do gospodarzy karkonoskich schronisk rekomendację w sprawie ograniczenia liczby osób przebywających w pomieszczeniach. Prezes spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK, Grzegorz Błaszczyk, poinformował, że jest duża liczba odwoływanych rezerwacji i w schroniskach nie będzie w weekend tłoku. Nie ma na razie decyzji o ich zamknięciu. Gospodarze schronisk mają dezynfekować regularnie najczęściej odwiedzane pomieszczenia, także dla własnego bezpieczeństwa - dodaje KPN.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
1
14%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group