Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3669
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Taniej i dłużej na Szrenicy

Piątek, 29 marca 2013, 7:55
Aktualizacja: Sobota, 30 marca 2013, 11:14
Autor: Kamil Ptasiński/red
Szklarska Poręba: Taniej i dłużej na Szrenicy
Fot. Kamil Ptasiński
Firma Sudety LiftW Szklarskiej Porębie przedłużyła sezon zimowy do 7. kwietnia, a od jutra (30.03.13r.) ceny biletów obniży aż o 30 proc. Natomiast od 2. kwietnia br. z powodu przeglądu technicznego przed sezonem letnim, nie będzie czynna druga stacja wyciągu na Szrenicę (Szrenica II). Do dyspozycji narciarzy dostępne będą wyciągi: Szrenica I, Karkonosz Expres oraz orczyki na Hali Szrenickiej i Świątecznym Kamieniu.

Sezon narciarski jeszcze trwa, a już szacuje się, że od początku grudnia do chwili obecnej Szklarską Porębę odwiedziło około 230 tysięcy turystów. Dla porównania, rok temu w tym samym okresie, do miasta pod Szrenicą zawitało około 40 tysięcy osób mniej.

- Sezon pod względem liczby odwiedzających był bardzo udany, co dobrze prognozuje na kolejne lata – mówi Krystian Bromblik z Informacji Turystycznej Szklarskiej Poręby. – Z opłat klimatycznych (2 zł od osoby) w tym sezonie zebraliśmy 455 tys. zł, a w roku minionym było to 385 tys. zł – dodał K. Bromblik.

Mimo że jest już kalendarzowa wiosna, warunki na stokach są po prostu świetne. - Tak dobrych warunków nie było tutaj nawet w styczniu i lutym – mówi Piotr, którego spotkalismy na stoku. - Kolejnym plusem jeżdżenia teraz na nartach jest mała liczba osób, co gwarantuje dużo wolnego miejsca na trasach oraz brak kolejek przy wyciągu – dodaje narciarz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group