Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7321
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tangreen w JCK – jutro. Mamy wejściówki

Czwartek, 28 stycznia 2016, 10:56
Aktualizacja: 11:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tangreen w JCK – jutro. Mamy wejściówki
Fot. Archiwum Organizatora
Już jutro (piątek, 29 stycznia) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbędzie niezwykły koncert „Tangreen”. Zapraszamy do tanga”. Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki! Otrzymają je dwie osoby, które jutro (29.01) jak pierwsze dodzwonią się do naszej redakcji o godz. 12.00 pod numer telefonu: 75 75 444 00.

Tangreen szlagiery i tanga XX-lecia międzywojennego z Warszawy, Buenos Aires i Paryża śpiewa Justyna Jary. W programie koncertu usłyszycie popularne tanga, milongi i walce w autorskich aranżacjach oraz kompozycje Tomasza Drabiny. Pochodzące z Argentyny i Polski zmysłowe tanga i nastrojowe milongi stanowią dla nas źródło inspiracji w tworzeniu równie ilustracyjnej i wypełnionej emocjami muzyki. Życzymy, aby ujęcie tanga z perspektywy współbrzmienia śpiewu, skrzypiec i akordeonu, zaowocowało wędrówką w głąb Państwa osobistych muzycznych fascynacji. Oczywiście zapraszamy do tanga! - zapraszają organizatorzy.

Festiwale tanga, w których Tangreen uczestniczył:
Jesienny Festiwal Tanga "NOSTALGIA" 2014, Kraków
Magia Tanga 2013, Brzeg
Popłyń z Tangiem 2010, Jelenia Góra
Puente del Tango 2009, Kraków
XV Międzynarodowy Festiwal Muzyka Świata 2010, Polanica Zdrój
XV Festiwal Solistów i Zespołow Akordeonowych, Kotlin 2010
Weekend z Tangiem 2009, Warszawa
Puente del Tango 2008, Kraków.

Justyna Jary - śpiew:
Pieśniarka, aktorka, instruktorka wokalna i teatralna. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mimo młodego wieku występowała już na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Podejmuje współpracę z szerokim gronem artystów w Polsce i za granicą (m.in.Teatr Nowy, Bajarki, Propabanda, Księżycovo, Kris Ingram Lanzaro, Siostry Bui). Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną: autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie). Znana także z popularnego programu muzycznego TV Polsat „Must Be The Music - Tylko Muzyka”, gdzie zebrała nad wyraz pozytywne recenzje („Pani jest genialna” powiedział Adam Sztaba /źródło: www.polsat.pl/, „To jest cudna dziewczyna, ja ją znam” rzekła Elżbieta Zapendowska /źródło:www.onet.pl/).

Mateusz Pliniewicz - skrzypce:
Absolwent katowickiego Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w klasie Henryka Gembalskiego. Swoje doświadczenie muzyczne zdobywał współtworząc różne projekty muzyczne począwszy od elektronicznego duetu z Nikolą Kołodziejczykiem poprzez kwintet free jazzowy "Nóż w wodzie", który jest ukłonem w stronę muzyki Krzysztofa Komedy jak również zespoły wykonujące muzykę z pogranicza folku, rocka, tanga czy klasyki. Jest liderem zespołu jazzowego „Mateusz Pliniewicz Quartet - Warsztat Dźwięku", który wykonuje jego autorski materiał. Występował u boku takich zespołów jak: Bernard Maseli On the Road, Dean Brown Band, Nikola Kołodziejczykiem, Tangreen, Acoustic Acrobats, Klezzmates, Szeherezada, Tryptyk Ormiański. Współpracował z teatrami: J. Słowackiego w Krakowie oraz im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.

Tomasz Drabina – akordeon:
Zakres jego zainteresowań muzycznych obejmuje argentyńskie i polskie tanga, paryską muzykę
w stylu musette, folklor Bałkanów i Karpat, piosenkę francuską i polską, muzykę filmową
oraz melodie klezmerskie. Repertuar, budowany w oparciu o powyższe gatunki i wzbogacany własnymi kompozycjami o filmowo-ilustracyjnym zabarwieniu, z satysfakcją prezentuje w recitalu "AKORDEON NA DRABINIE?". Miłośnikom współbrzmienia akordeonu z innymi instrumentami proponuje grupę „AVIACCORD” (wokal, saksofon, akordeon, gitara basowa, instrumenty perkusyjne), której repertuar jest oparty na etnofolku Bałkanów i Polski oraz na kompozycjach Tomasza Drabiny. Formacja „TANGREEN” (skrzypce, wokal, akordeon, instrumenty perkusyjne), inspirując się tangiem z Argentyny i z Polski, wykonuje jego tradycyjne i autorskie aranżacje a kwartet "AVIACCORD – musette” (wokal, akordeon, kontrabas, instrumenty perkusyjne) prezentuje stylową piosenkę francuską i polską XX - lecia międzywojennego. Zaczerpnięty z tradycji wielu pokoleń a oparty na oryginalnym śpiewie góralskim folklor łuku Karpat z Polski, Słowacji i Rumunii to główny nurt kapeli ludowej „SMEREK” (wokale, skrzypce, akordeon, altówka, kontrabas). Akordeonista, kompozytor i pedagog, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Od roku 2007 tworzy i pracuje w Krakowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group