Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8440
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tanecznym krokiem po medale mistrzostw świata

Czwartek, 30 listopada 2017, 22:29
Aktualizacja: Czwartek, 7 grudnia 2017, 23:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tanecznym krokiem po medale mistrzostw świata
Fot. Tomek Raczyński
Karkonosze Dance Club po raz kolejny zgarnął sporo medali mistrzostw świata federacji WADF, które tym razem odbyły się w Libercu. Jak podkreśla instruktorka grupy trenującej w Szkole Tańca Kurzak&Zamorski, to efekt ciężkiej pracy i zasłużone sukcesy.

- Drugi rok z rzędu obroniliśmy tytuł mistrza świata w kategorii małych grup hip-hopowych - nie kryła radości Katarzyna Knihinicka, instruktorka grupy Dyfuzja, którą w sumie tworzą 24 osoby w wieku od 10. do 16. roku życia. Złoty medal zdobyła grupa 7-osobowa, a cały zespół wywalczy srebro. - Nie ukrywam, liczyłam na złoto również w dużej grupie, ale to i tak bardzo dobry wynik, bo poziom w porównaniu do poprzednich lat był znacznie wyższy - stwierdziła K. Knihinicka. W sumie jej podopieczni wytańczyli sześć pierwszych miejsc i sześć drugich.

Jak zaczęłyśmy tańczyć, to się wkręciłyśmy i teraz to kochamy - podkreśliły Martyna i Dominika, młode multimedalistki mistrzostw świata, które najlepiej czują się w hip-hopie i jazzie. Dziewczynki z racji tego, że są najmłodsze w grupie często w układach są podrzucane do góry, ale jak zapewniają, mają zaufanie do kolegów i koleżanek i nie boją się powietrznych ewolucji. - Trenuje od trzech lat i stworzyliśmy zgrany zespół - wyznał Patryk Kasztelan, który jako solista zaprezentował się najlepiej wśród 14 uczestników w stylu hip-hopowym, ale zdobył też złoto we wspomnianej powyżej, małej grupie. Ważnym sukcesem było tez zwycięstwo w trio jazzowym, które tworzą Victoria Kotsabiuk, Ania Tomaszewska i Klara Machała. - Jazz jest bardziej kobiecym tańcem i bardzo ważna jest technika. Trzeba pokazywać dużo emocji i musi to być rytmiczny taniec - powiedziały dziewczyny.

Oprócz zawodów rangi mistrzowskiej w kraju i za granicą, grupę Dyfuzja można zaobserwować na licznych pokazach. W tym roku uświetniły ceremonię otwarcia siatkarskiego Turnieju Narodów w Karpaczu i z pewnością jeszcze nie raz nadarzą się kolejne okazje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
45
Tak
40%
Nie
58%
Nie wiem
2%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group