Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4262
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Taneczna terapia

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 24 lutego 2020, 10:10
Aktualizacja: Środa, 26 lutego 2020, 7:48
Autor: WAC
Fot. użyczone/GOK
Mimo że działa zaledwie nieco ponad miesiąc, Klub Seniora w Mysłakowicach cieszy się sporym powodzeniem wśród starszych mieszkańców tej miejscowości. Placówka funkcjonująca w przybudówce Gminnego Ośrodka Kultury proponuje urozmaicony program. Ostatnio seniorzy po raz pierwszy mogli uczestniczyć w choreoterapii.

Choreoterapia to terapia tańcem i ruchem. Jej istotą jest rozładowanie stresu i pomoc w otworzeniu się na własne potrzeby i emocje. Ruch i rytm pomagają uzyskać harmonię umysłu, ułatwiają poznać własne emocje, a także nawiązywać relacje z innymi ludźmi.

Celem naszych zajęć, które odbywają się dwa razy w tygodniu jest wzrost pewności siebie, zwiększenie świadomości i akceptacja swojego ciała, poprawa koordynacji ruchowej, wzrost wydolności fizycznej organizmu oraz otworzenie się na własne potrzeby – mówi dyrektor mysłakowickiego GOK – u Marianna Ostrowska. - Taniec pozytywnie oddziałuje na zdrowie – pobudza krążenie i wydzielanie endorfin (czyli hormonów szczęścia) oraz ułatwia oddychanie. W trakcie seansu tanecznego ciało rozładowuje napięcie mięśniowe przez co człowiek czuje się zrelaksowany i odprężony - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group