Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15550
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tancerze z Görlitz zachwycili perfekcją ciała

Poniedziałek, 23 maja 2011, 8:47
Aktualizacja: Sobota, 4 czerwca 2011, 20:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Tancerze z Görlitz zachwycili perfekcją ciała
Fot. TEJO
Wczoraj wieczorem na scenie studyjnej Teatru im. Norwida oklaskiwano kunszt aktorów z przygranicznego Görlitz (Niemcy), którzy ujęli widzów niepowtarzalnym spektaklem „Od zera do setki – tancerze dla tancerzy IV”.

Około półtoragodzinny występ, w którym treści literackie zostały ujęte z pomocą środków ekspresji teatru ruchu, zachwycił publiczność. Na spektakl złożyło się pięć części. Każda w innym klimacie, ale z tańcem i muzyką jako wspólnym mianownikiem. Do jednej z etiud kanwą stało się opowiadanie Dostojewskiego „Sen śmiesznego człowieka”. W mini-spektaklu „Martwa natura” w onirycznym nastroju rozważana jest refleksja nad sensem zagubienia z jednej strony, a wysiłkiem wspierania – z drugiej. Symboliczne postaci Kobiety i Anioła uosabiają odwieczne poszukiwanie sensu istnienia. Wszystko przy użyciu wyjątkowo skromnych środków scenicznych, co tym bardziej skupia uwagę widza na tancerzach i ich "języku ciała".

Gorąco przyjęte przez widzów przedstawienie to skutek wspólnego projektu Teatru Tańca z Görlitz i Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry. Działania pod hasłem „Poszukiwanie legendarnych śladów” mają na celu nie tylko współpracę artystyczną obydwu placówek, lecz także pokazanie społeczności niemieckiej i polskiej wspólnych ścieżek i wspólnego języka.

- Mieliśmy z Niemcami warsztaty lalkarskie. Nie spodziewałam się, że to tej miary artyści – wyznała nam Lidia Lisowicz, aktorka ZTA. Dziś w Wojanowie odbywają się z kolei zajęcia, które dla jeleniogórskich aktorów prowadzą ich koledzy z Niemiec. Owocem całego projektu będzie wspólny spektakl oparty na motywach baletu „Jezioro łabędzie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
669
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group