Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 6464
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tak nie wolno parkować!

Wtorek, 27 kwietnia 2021, 6:07
Autor: WAC
Jelenia Góra: Tak nie wolno parkować!
Fot. Czytelniczka
Kiedy jeleniogórska straż miejska zacznie egzekwować przepisy dotyczące zakazu parkowania na chodnikach przez samochody dostawcze? - pyta pani Anna.

Nasza Czytelniczka przysłała do naszej redakcji zdjęcia wykonane kilka dni temu na Zabobrzu. Widać na nich w jaki sposób kierowca samochodu dostawczego, wbrew przepisom, parkował swoje auto na chodniku.

Artur Chmielewski ze straży miejskiej prosi, aby tego typu sytuacje zgłaszać pod numer alarmowy 986 w celu podjęcia skutecznej interwencji.

Interwencji dotyczących pojazdów w tym dostawczych zastawiających przejście chodnikami nasi strażnicy podejmują bardzo wiele – mówi A. Chmielewski. - Część z nich jest reakcją na sygnały od mieszkańców, reszta to wynik obserwacji poczynionych przez funkcjonariuszy podczas patroli. Przypomnę, że parkowanie na chodnikach jest dopuszczalne w przypadku, gdy ustawienie pojazdu jest możliwe w taki sposób, aby pozostawić dla pieszych minimum 1,5 szerokości chodnika. Pojazdy o masie całkowitej powyżej mają zakaz parkowania na chodnikach. W tym przypadku bierzemy po uwagę masę pojazdu wpisaną w jego dowodzie rejestracyjnym. To istotne, gdyż zdarzają się auta wizualnie duże, które jednak ważą mniej niż 2,5 tony. Według taryfikatora nieprawidłowe parkowanie na chodnikach jest karane mandatem 100-złotowym i 1 punktem karnym. W przypadku samochodu dostawczego kara ta jest podwójna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
8%
Cieszy
18
46%
Hahaha
6
15%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
10%
Złości
7
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group