Jak informuje Artur Chmielewski ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze - takie zachowanie jest wykroczeniem karanym mandatem w wysokości 100 złotych oraz dwoma punktami karnymi.
Przypomnę, że parkowanie na chodnikach jest dopuszczalne jedynie w przypadku, gdy pojazd został ustawiony w taki sposób, aby pozostawić dla pieszych minimum 1,5 szerokości chodnika - informuje A. Chmielewski. - Pojazdy o masie całkowitej powyżej 2,5 tony mają zakaz parkowania na chodnikach. W tym przypadku bierzemy po uwagę masę pojazdu wpisaną w jego dowodzie rejestracyjnym. To istotne, gdyż zdarzają się auta wizualnie duże, które jednak ważą mniej niż 2,5 tony.
Prosimy aby zdjęcia dokumentujące podobne zachowania, z podaniem miejsca oraz czasu ich wykonania przesyłać na adres mailowy: zgloszeniasm@jeleniagora.pl. To pozwoli nam na podjęcie interwencji oraz ukaranie sprawców takich wykroczeń - apeluje A. Chmielewski.












Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.