Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2510
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tak ma się zmienić Jelenia Góra. Kiedy?

Piątek, 2 stycznia 2015, 7:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 11:04
Autor: Angela
Jelenia Góra: Tak ma się zmienić Jelenia Góra. Kiedy?
Fot. Archiwum UM
– Czy założenia koncepcji architektoniczno– urbanistycznych zabytkowej części Jeleniej Góry mają szansę na realizację, a jeśli tak to kiedy? – takie pytanie zadał jeden z naszych Czytelników, który chwali film powstały na ten temat i pyta o konkretne działania na najbliższy rok. – To jest zadanie na wiele najbliższych lat i trudno wskazać co się zmieni w 2015 roku– odpowiada Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Koncepcja architektoniczno urbanistyczna zabytkowej części Jeleniej Góry powstała w minionym roku w ramach projektu Movi – Cities (Modern Vision of Cities), dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013.

- Sama realizacja tych założeń potrwa wiele lat i musi zostać poprzedzona uchwaleniem planów przestrzennych – mówi wiceprezydent Jerzy Łużniak. – Nie jest to zadanie na najbliższy rok, ale wiele kolejnych lat. Na ten cel trzeba pozyskać pieniądze zewnętrzne, duże pieniądze. Obecnie otwarty został plan zagospodarowania przestrzennego dla centrum Jeleniej Góry. Czy uda się go uchwalić w 2015 roku? Nie wiem. Zostanie on przedłożony radnym i mieszkańcom. Zachęcamy do śledzenia założeń planu i składania uwag i sugestii przed jego uchwaleniem. I dopiero po uchwalenie kolejnych planów, można myśleć o konkretnych zmianach, starać się o pieniądze, planować realizację – dodaje Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (72)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group