Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 12060
Zalogowanych: 72
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tak było w Jeleniej Górze na castingu do Must Be The Music

Poniedziałek, 20 maja 2013, 7:19
Aktualizacja: Wtorek, 21 maja 2013, 7:29
Autor: Mea
Jelenia Góra: Tak było w Jeleniej Górze na castingu do Must Be The Music
Fot. Mea
125 wokalistów i zespołów z Jeleniej Góry i regionu zgłosiło się wczoraj (19.05.) na precasting popularnego programu muzycznego Must Be The Music Tylko Muzyka emitowanego w telewizji Polsat. – Była lekka trema, ale „must be the luzik”, więc daliśmy czadu – mówili kandydaci na przyszłe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Na przesłuchania, który odbyły się w jeleniogórskim Hotelu Mercure przyjechali absolwenci szkół muzycznych, by zaprezentować talent wokalny oraz gry na instrumentach. - Śpiewałem i grałem na akordeonie własną interpretację piosenki „Bésame mucho” Consuela Velázqueza i „Maszynkę do świerkania” Czesława Mozila. Utwory te kojarzą mi się z moją małżonką, z czasami gdy się poznaliśmy, dlatego je lubię. Przyjaciółka z pracy namówiła mnie na ten casting. Jestem absolwentem jeleniogórskiej szkoły muzycznej, więc już mam obycie ze sceną muzyczną, byłem też laureatem różnych konkursów – mówił Piotr Wyrostek z Jeleniej Góry.

- Fajnie, że w Jeleniej Górze zrobili wreszcie casting, bo sądzę, że małe miejscowości mają więcej oryginalnych muzyków czy zespołów, niż duże miasta – dodał.
Swoich sił próbowały też samouki. – Zaśpiewałam piosenkę Adele „Rolling In The Deep” oraz Natalii Kukulskiej „Dłoń”. Mam sentyment do tych utworów i śpiewałam je już na różnych konkursach muzycznych. Kolega Paweł Bieżuński akompaniował mi na keyboardzie. Jesteśmy samoukami, ale uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych – powiedziała Sonia Schön z okolic Złotoryi.

- Miałam już jechać do Wrocławia na casting, ale od kuzynki dowiedziałam się, że będzie też w Jeleniej Górze i ucieszyłam się, bo przynajmniej miałam bliżej – dodała.
Furorę robiły zespoły rockowe, które przyjechały częściowo z własnym sprzętem. – Jury pytało nas gdzie pracujemy, dlaczego takie utwory wybraliśmy, ile już mamy własnych kawałków czy gdzie graliśmy wcześniej koncerty. Kolega jest drwalem, co też skupiło uwagę jurorów. Po zagraniu autorskiej piosenki po angielsku, jurorzy chcieli, byśmy zaśpiewali też po polsku, więc wykonaliśmy nasz kolejny kawałek „Nigdy więcej” – podkreślał Emanuel Kunka z Lubania.

- Śpiewam już dziesięć lat i piszę własne teksty. Zespół nazywa się „All Lies Reserved”, czyli „Wszelkie kłamstwa zastrzeżone”, a powstał trzy lata temu. Jesteśmy z Lubania i okolic. Gramy muzykę, którą ogólnie można nazwać rockową – dodał.

Do 5. czerwca jurorzy mają dać znać kandydatom, czy przeszli do kolejnego etapu, który będzie już emitowany na antenie Polsatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
206
Tak, często
13%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group