Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tajemnicza śmierć w Egipcie – zarzut zabójstwa

Piątek, 5 maja 2017, 10:42
Aktualizacja: Wtorek, 9 maja 2017, 13:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tajemnicza śmierć w Egipcie – zarzut zabójstwa
Fot. Przemek Kaczałko
Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze przejął z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu postępowanie w sprawie śmierci 27–letniej Magdaleny Ż. z Bogatyni. Do tragedii doszło 30 kwietnia br. w Egipcie.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie o czyn z art. 148 kk, czyli zabójstwa. - Trwają czynności związane z gromadzeniem niezbędnego materiału dowodowego w postaci przesłuchań świadków, zabezpieczanie elektronicznych nośników informacji i innych dokumentów, które pozwolą na przyjęcie wstępnej wersji badanego zdarzenia – wyjaśnia prokurator Marek Gorzkowicz. Następnie zostanie opracowany i skierowany wniosek za pośrednictwem Prokuratury Krajowej w Warszawie o dokonanie czynności w drodze międzynarodowej pomocy prawnej do władz Egiptu, o przesłuchanie świadków – pracowników hoteli, szpitala oraz zabezpieczenie niezbędnych dokumentów.

Jak informuje prokurator – na wniosek Ambasady Polskiej w Kairze - na terenie Arabskiej Republiki Egiptu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która zostanie powtórzona również w Zakładzie Medycyny Sądowej Wrocławiu.

W internecie pojawiło się dramatyczne nagranie z wideorozmowy Magdaleny Ż. z partnerem. Prokurator na chwilę obecną nie mógł potwierdzić lub zaprzeczyć, jakoby rezydent był zamieszany w śmierć Polki. - Zachowanie pokrzywdzonej wskazywało na istniejące u niej prawdopodobnie zaburzenia depresyjne – stwierdził M. Gorzkowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group