Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3731
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tajemnicza śmierć – oskarżony na wolności

Poniedziałek, 2 maja 2016, 8:32
Aktualizacja: 8:34
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Tajemnicza śmierć – oskarżony na wolności
Fot. Archiwum
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynęła sprawa niewyjaśnionej śmierci jednego z mieszkańców Olszyny (powiat lubański). Mężczyzna został dźgnięty nożem w udo, wykrwawił się i zmarł na posesji swojej siostry. O zabójstwo podejrzany jest jego kolega, 42–letni Leszek W., który jednak nie przyznaje się do zarzutów i dotychczas pozostaje na wolności. Pierwsze rozprawa odbędzie się 24 maja br.

Do tragedii doszło 11 lipca 2015 roku. Zdaniem prokuratury, około godz. 18.00 Leszek W. miał przebywać razem ze swoją ofiarą na jednym z podwórek. W pewnym momencie – z nieustalonych przyczyn - miał zadać swojemu koledze jeden cios nożem kuchennym w udo, a następnie uciec z miejsca zdarzenia. Taka jest wersja prokuratury. Jednak oskarżony nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że zamordowany był jego przyjacielem wielokrotnie pomagającym mu w życiu. Leszek W. wyjaśniał też, że tragicznego dnia był w zupełnie innym miejscu, najpierw na stadionie gdzie pił alkohol, a następnie na dworcu PKP, gdzie został zatrzymany przez policję.

Mimo to prokurator wnioskował o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego argumentując, że może on ukrywać się oraz nakłaniać świadków do składania fałszywych zeznań. Sąd zastosował wobec Leszka W. tylko dozór policyjny. W ocenie sądu nie było bowiem jednoznacznych dowodów na to, że to Leszek W. jest sprawcą tego morderstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group