Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8544
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tacy sami przy choince i opłatku

Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Tacy sami przy choince i opłatku
Fot. rylit
Szczególne spotkanie opłatkowe miało miejsce w Klubie Osiedlowym „Orlik” gdzie spotykają się członkowie Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

W minioną sobotę w klubie „Orlik”, miejscu gdzie od kilku lat regularnie spotykają się członkowie stowarzyszenia, odbyło się spotkanie opłatkowe rodzin dzieci z zespołem Downa. Już o godzinie 15 dzieci przy pomocy rodziców zaczęły ubierać choinkę. Rodzice i przyjaciele dzieci przygotowywali w tym, czasie świąteczny poczęstunek.

Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce około godziny 17 kiedy to przewodniczący stowarzyszenia Janusz Wielocha przywitał dzieci oraz wszystkich ludzi dobrej woli wspierających stowarzyszenie. Zaprezentował statuetkę przyznaną stowarzyszeniu za swoją działalność charytatywną przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych z okazji Światowego Dnia Wolontariusza tradycyjnie obchodzonego 5 grudnia.

Pan Janusz zaprezentował też kalendarz na przyszły rok wydany przez Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa przedstawiający kilkadziesiąt zdjęć jeleniogórskich dzieci z tą przypadłością. Kalendarza nie można kupić, ale można go otrzymać przekazując darowiznę na działania statutowe organizacji.

Pierwszymi osobami otrzymującymi kalendarze byli muzycy jeleniogórskiej filharmonii, Małgorzata Przybysz i Ryszard Kołodziej, którzy przedstawili dzieciom audycję słowno-muzyczną. Dominowały w niej kolędy i pastorałki śpiewane również przez wszystkich zebranych. Po przełamaniu się opłatkiem i złożeniem życzeń wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

Łącząc się opłatkiem z dziećmi i osobami ze stowarzyszenia możemy im złożyć oprócz tradycyjnych świątecznych życzeń, wytrwałości, zapału i silnej woli w dalszej działalności w tej charytatywnej organizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
34
Tak
41%
Nie
59%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group